2019-02-05

Zima i jej uroki

Dnia 4 lutego dzieci z grupy „Zajączki” wyszły na teren przedszkolny, aby skorzystać na świeżym powietrzu z uroków Pani Zimy. Wydeptywały ścieżki na śniegu, szukały śladów różnych zwierząt – ptaków, kota. Najwięcej frajdy sprawiło im lepienie śnieżek i celowanie do tablicy oraz w nogi kolegów i koleżanek. Dzieci nie oszczędziły swoich pań, które również brały udział w „śnieżnej bitwie”. Obowiązkowo ulepiły ze śniegu bałwanki, chociaż małe ale urokliwe, przyozdobione marchewką, którą dostały od pani kucharki. Oto kilka zdjęć z naszych harców.

2019-02-04

Bal karnawałowy 2019

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu bal odbył się 1 lutego 2019 roku. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe ....

2019-02-03

Smacznie i zdrowo u Zajączków

Dzieci z grupy „Zajączki” w styczniu na zajęciach poznały pracę Pani Kucharki. Odwiedziły przedszkolną kuchnię i dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca kucharki. W sali w zorganizowanym „Kąciku Kuchennym” same zamieniały się w kucharki lub kucharzy i przygotowywały „pyszny poczęstunek” dla koleżanek i kolegów z grupy. Poznały przy okazji, jak należy nakryć prawidłowo stół dla gości i podawać „przygotowane potrawy”. Na zajęciu gospodarczym dzieci mogły wcielić się w rolę prawdziwego kucharza zakładając na głowę jego atrybut – czapkę kucharską i przygotowując pyszny sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy na elektrycznej wyciskarce do soków. Wszystkie dowiedziały się, że pracę w kuchni na urządzeniach zasilanych prądem mogą wykonywać tylko za zgodą i pod czujnym okiem dorosłych.Degustacja pysznego soku przy estetycznie nakrytym stole przebiegała w radosnej atmosferze. Dzieci naładowały swoje baterie „owocowo-witaminowym przysmakiem” - był przepyszny!!!

2019-01-30

Obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

W przedostatnim tygodniu stycznia w naszym przedszkolu odbyły się spotkania okazyjne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z wszystkich grup najpierw przygotowały piękne zaproszenia, które wręczyły swoim Babciom i Dziadkom zapraszając ich na uroczystość. Do przedszkola w kolejne dni przybywali zaproszeni goście.

2019-01-29

Krasnale i zimowe zabawy na śniegu

Grupa Krasnale korzystając z uroków zimowych wybrała się na zabawy na śniegu na terenie przedszkolnym. Dziewczynki postanowiły ulepić bałwankową rodzinę. I tak oto powstały małe, ale piękne bałwanki.

<  ...  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  >