2016-12-15

Teatr Frajda - przedstawienie w przedszkolu

"O bałwanku, który miał gorące serce"... Czy bałwanom wolno kochać? Według bałwankowej, tradycji miłość to niebezpieczeństwo. Gorące serce może roztopić bałwanka... Jednak pewnemu Śnieżkowi cieplej się robi na myśl o pięknej Śniegulince. To budzi w nim lęk przed roztopieniem się. Dlatego też ucieka od niej i od swoich uczuć. Dziękujemy aktorom z Teatru Frajda za tę zimową bajkę, która wywołała na twarzach naszych przedszkolaków mnóstwo uśmiechu i radości.

2016-12-13

Wyjście do Planetarium

2016-12-09

Warsztaty w Ogrodzie Zoobotanicznym

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Lekcja miała charakter warsztatów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się co, gdzie i jak można zaoferować ptakom do zjedzenia. Poznali również gatunki, które najczęściej odwiedzają nasze karmniki. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały kule tłuszczowe dla ptaków.

2016-12-06

Mikołaj w przedszkolu - zajęcia w grupach

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Zostawił dla dzieci słodkie upominki i obiecał pojawić się jeszcze na uroczystej Wigilii w przedszkolu 21 grudnia.

2016-12-06

Wyjście do Hotelu Helios - grupa Zuchy

Przedszkolaki z grupy Zuchy dostały zaproszenie na obejrzenie hotelu. Inicjatorem akcji był jeden z rodziców pracujący w hotelu Helios. Dzieci mogły podejrzeć pracę obsługi oraz obejrzeć pomieszczenia hotelowe. Zapoznawanie się z różnymi zawodami należy do cyklu realizowanego przez nasze przedszkole w ramach którego dzieci poznają, czym dorośli zajmują się zawodowo.