2014-05-08

Zajęcia edukacyjne "Mali odkrywcy"

Dzieci z grupy sześciolatków Starszacy Oliwia i Jaś wraz ze swoją Panią Ewą uczestniczyli w warsztatach pt. „Mali odkrywcy” w PM nr 14 w Toruniu. Dwuosobowe reprezentacje zaproszonych przedszkoli miały za zadanie eksperymentować i samodzielnie wysuwać wnioski. Myślą przewodnią spotkania była tęcza.

2014-04-14

Ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich

14 kwietnia 2014 r. ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2014/15. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich lub oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 7 maja 2014 roku.

2014-04-11

XVI Przegląd Interpretacji Przedszkolnej

W naszym przedszkolu odbył się XVI Przegląd Interpretacji Przedszkolnej. Gościliśmy przedstawicieli dwunastu toruńskich przedszkoli. Przegląd urozmaicił występ absolwentki naszego przedszkola, laureatki licznych konkursów recytatorskich. Oprawę muzyczną stanowiły występy dzieci z grupy "Szkolniacy".

2014-04-09

Wiem wszystko o zdrowiu

Reprezentacja dzieci 6-letnich z grupy "Zuchy" wzięła udział w XV Międzyprzedszkolnym Turnieju "Odżywiam się zdrowo - jem kolorowo' odbywającym się w PM nr 2. Celem turnieju było propagowanie działań profilaktycznych dotyczących dbania o higienę, zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

2014-04-08

Wielkanoc na Kujawach - koncert w Dworze Artusa

Tym razem przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ogromnym bogactwem, jakim niosą ze sobą obrzędy związane z obchodami świąt wielkanocnych. Jak zawsze święta wielkanocne kojarzą się z młodością, radością i wiosną. I właśnie o tym opowiadają zwyczaje i obrzędy kujawskie.

<  ...  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81