2016-04-28

Warsztaty edukacyjne - odlewy z gipsu

W naszym przedszkolu dzieci miały okazję poznać tajniki techniki gipsowej. Pod okiem pani prowadzącej zajęcia przygotowały masę gipsową, wlały ją w wybrane przez siebie formy i obserwowały jak zastyga. Następnie samodzielnie pomalowały wyschnięte odlewy. To była bardzo ciekawa lekcja.

2016-04-22

Wytańczyć pory roku" - przegląd muzyczno-teatralno-ruchowy

W naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość. W głównych rolach wystąpiły wszystkie grupy przedszkolaków z krótkimi występami taneczno-muzycznymi.

2016-04-19

Przegląd piosenki i tańca w PM nr 5

W Przedszkolu Miejskim nr 5 w Toruniu odbył się XVI Przegląd Piosenek i Tańców "Dzieci-Dzieciom" o "Juliankowego Słowika". Przedszkolacy prezentowały się w wesołych piosenkach i skocznych tańcach.

2016-04-14

Przedstawienie "Łza ziemi" w wykonaniu Teatru Frajda

Przedszkolaki obejrzały spektakl, z jakim przyjechał do przedszkola Teatr Frajda pt. "Łza ziemi". Będąca u kresu sił Królowa Ziemia płacze nad swoim losem. Słyszy ją jedynie jej własna Łza. Łezka postanawia ratować Królową. W tym celu biegnie przez świat i uczy ludzi jak powinni dbać o naszą planetę.

2016-04-12

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Toruńskiego Piernika

Przedszkolaki z grupy "Zuchy" miały okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach, które odbyły się w Muzeum Piernika w Toruniu. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni dzieci obserwowały jak odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób, narzędziami, jakich używano 500 lat temu.