2018-10-31

DYŻUR PSYCHOLOGÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 5.11.2018 (poniedziałek) w godzinach 16:00 - 18:00 w naszym przedszkolu dyżurować będą psychologowie z Poradni Psychologiczno - Pedgogicznej w Toruniu. Zapraszamy na konsultacje wszystkich rodziców zaniepokojonych zachowaniem lub trudnościami w nauce, które przejawiają ich dzieci. Nie obawiajmy się pytań, gdyż naszym wspólnym celem jest pomoc w harmonijnym rozwoju dzieci!!!

2018-10-27

Marsz Niepodległości 25 października 2018 roku

Dnia 25 października 2018 r. reprezentacja dzieci z grupy Starszacy uczestniczyła w Marszu Niepodległości. Dzieci z różnych przedszkoli przemaszerowały od pomnika Mikołaja Kopernika do pomnika Marszałka Piłsudskiego. Zwieńczeniem marszu było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy .

2018-10-30

XII Międzyprzedszkolny Turniej Przyrodniczy "Jestem przyjacielem przyrody"

Dzieci z grupy Starszacy wzięły udział w XII Międzyprzedszkolnym Turnieju Przyrodniczym "Jestem przyjacielem przyrody", który odbył się 17 października 2018 roku w Przedszkolu Miejskim nr 12.

2018-10-29

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia

Jak co roku w październiku nasze przedszkole włączyło się w kampanię popularyzującą zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, zdrowy styl życia, zasady prawidłowego odżywiania oraz aktywność ruchową. W przedszkolu został ustawiony stół, na którym znalazło się pieczywo wypiekane przez rodziców. Nauczyciele zachęcali rodziców do współpracy rozdając zakwas do chleba.

2018-10-29

"Warzywne kukiełki" - wystawa prac

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Warzywna kukiełka". Kompozycje wykonane z warzyw i owoców zachwyciły nas swoją pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie przyniesione prace można było oglądać podczas wystawy na pierwszym piętrze naszego przedszkola.

2018-10-25

Pasowanie na Przedszkolaka 2018

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W naszym przedszkolu to ważne wydarzenie miało miejsce 24 października 2018 roku. Starsze dzieci z grupy Zuchy, Szkolniacy i Starszacy zaprezentowały programy artystyczne dla młodszych kolegów i koleżanek oraz i bliskich. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Dzieci z grup Zajączki, Wiewiórki oraz Misie z uśmiechami na twarzach śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki otrzymując o rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po występach nastąpił najważniejszy moment uroczystości. Pani Dyrektor "czarodziejskim ołówkiem" dokonała aktu pasowania na przedszkolaka Przedszkola Miejskiego nr 4. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz rożek obfitości. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek.

2018-10-19

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z grupy Krasnale, które pięknie śpiewały, tańczyły oraz grały na instrumentach muzycznych. Wśród życzeń i podziękowań na twarzach pracowników przedszkola pojawiła się radość, ale i również łzy wzruszenia...

2018-10-11

Święto Drzewa

Dnia 10 października 2018 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Drzewa. Na tę okazję dzieci ze wszystkich grup przygotowały prace - drzewa, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Podziwiać je można na korytarzach naszego przedszkola.W tym dniu nie zabrakło zabaw, wierszyków oraz piosenek o tematyce leśnej, związanej z dbaniem o drzewa.W tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony i brązowy. Dzieci z najmłodszych grup wzięły udział w spotkaniu z Panem Leśniczym z Nadleśnictwa Cierpiszewo, który ciekawie opowiedział o swojej pracy, a także o mieszkańcach lasu .Następnie dzieci udały się do ogródka przedszkolnego, aby wspólnie posadzić drzewka. Na pewno będziemy opiekować się nowymi drzewkami.