2014-08-28

DZIECI UCZĄ SIĘ TEGO, CZEGO DOŚWIADCZAJĄ

Pomyślmy, jak wychowujemy własne dziecko? Jakimi jesteśmy rodzicami? W jakim otoczeniu żyje Twoje dziecko? Jeżeli żyjesz w spokoju, twoje dziecko będzie żyło w spokoju ducha.

2014-08-19

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH

W dniach 27.08.2014 r. (środa) i 28.08.2014 r. (czwartek) w godz.10:00-12:00 odbędą się zajęcia dla dzieci nowo przyjętych. Mają one na celu integrację dzieci i rodziców z przedszkolem, przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi oraz eliminację stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego.

2014-07-03

Postępowanie rekrutacyjne uzupełniające 21 lipca - 22 sierpnia 2014 r.

W postępowaniu uzupełniającym, rodzice dzieci nie przyjętych do żadnego z wybranych przedszkoli, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola, które posiada wolne miejsca. Oto szczegółowy harmonogram i zasady uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Toruniu.

2014-06-23

Zwycięstwo Wiewiórek w finale konkursu Wianki na Wiśle

Ciekawym punktem programu tegorocznego Święta Miasta okazał się finał konkursu: Wianki na Wiśle, który odbył się w 23.06.2014 r. Jury konkursu oceniło wianki przygotowane przez dzieci i młodzież z toruńskich szkół i przedszkoli. Zwyciężył wianek przygotowany przez grupę Wiewiórki z naszego przedszkola.

2014-06-16

Uroczystość pożegnania z przedszkolem

W pięciu najstarszych grupach odbyło się uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej. Dzieci wraz z Paniami przygotowały programy artystyczne będące podsumowaniem pobytu w przedszkolu, prezentacją talentów oraz swoistym pożegnaniem z tym niezwykle ważnym etapem ich życia.

2014-06-10

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych

Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców na zajęcia adaptacyjne do przedszkola. Mają one na celu integrację dzieci i rodziców z przedszkolem, przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi, eliminację stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego oraz zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola.

2014-06-07

XXXIIII Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego

W tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego odbywającego się o pod hasłem "Mam chusteczkę haftowaną", w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, przedszkole było reprezentowane przez grupę Biedronki. Hasło przewodnie nawoływało przede wszystkim do wspólnej zabawy.

2014-06-07

Występ przedszkolaków na imprezie Michayland

Grupa Szkolniacy zaprezentowała swój program artystyczny podczas XX jubileuszowej edycji Michaylandu. Dzieci wystąpiły z piosenkami i tańcami poznanymi podczas pobytu w przedszkolu. Do występu przygotowały się kilka tygodni, solidnie ćwicząc każdy element programu, aby wypaść jak najlepiej przed publicznością.

2014-06-06

Wyjście Muchomorków do Ogrodu Zoobotanicznego

Najmłodsza grupa przedszkolna - Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego. Dla przedszkolaków było to ważne wydarzenie. Oprócz spaceru po ogrodzie, zapoznania się z różnymi gatunkami zwierząt, mogły skorzystać z placu zabaw oraz uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich pikniku.

2014-06-05

Spotkanie z pensjonariuszami Dziennego Domu Opieki Społecznej

Przedszkolaki z grupy Starszacy zostały zaproszone przez pensjonariuszy Dziennego Domu Opieki Społecznej na spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były wspólne zabawy i tańce przy muzyce. Panie przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek - wspaniałe ciasto z truskawkami.

2014-06-05

VII Mała Sportowa Olimpiada Przedszkoli na Stadionie Miejskim

Przedszkolaki z Torunia po raz kolejny potwierdziły wysoką sprawność fizyczną podczas finału 7. Małej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkoli. Zawody odbyły się 5 czerwca 2014 r. na stadionie miejskim w Toruniu. Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach sprawnościowych drużynowo i jednej konkurencji indywidualnej.

2014-06-01

List Rzecznika Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

2014-05-27

Wycieczka do JuraParku

Przedszkolaki wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i ścieżki edukacyjnej, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci.

2014-05-26

Dzień Matki w przedszkolu

Przedszkolaki uczciły święto swoich mam przygotowując wiele atrakcji z okazji ich święta. W każdej grupie odbyła się huczna uroczystość. Były występy, konkursy dla dzieci i rodziców, wspólne zabawy, tańce, nagrody i laurki. Czas spędzony na zabawie z rodzicami był naprawdę bezcenny.

2014-05-22

Wyjście do Straży Pożarnej

Wyjście przedszkolaków z grupy Zuchy do siedziby Straży Pożarnej było dla dzieci niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją. Dzieci zostały poinformowane, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, poznały zasady bezpiecznej ewakuacji oraz dowiedziały się, jak wygląda i na czym polega praca strażaków.

2014-05-20

Międzyprzedszkolny quiz "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Celem quizu było sprawdzenie podstawowych wiadomości z zakresu prawidłowego odżywiania, dbania o kondycję fizyczną i zapobiegania chorobom. Uczestnicy konkursu, który odbył się w PM nr 10, wykazali się wiedzą z zakresu zdrowia, prawidłowego odżywiania i bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych.

2014-05-16

VIII TORUŃSKI BIEG IM. JANA PAWŁA II

Reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w biegu ogranizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maraton Toruński oraz Szkołę Podstawową nr 13. Celem imprezy było popularyzowanie biegania wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz uczczenie pamięci papieża Jana Pawła II.

2014-05-13

Wyjście do Baja Pomorskiego na spektakl "Wąż"

Grupa "Starszacy" obejrzała przedstawienie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, opowiadające o potrzebie akceptacji oraz o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia. Punktem wyjścia do poszukiwań scenograficznych było dla twórców przedstawienia malarstwo surrealistów Joana Miró oraz Paula Klee, nawiązujące do dziecięcej wyobraźni.

2014-05-12

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Europejska Majówka"

Właśnie mija 10 lat od momentu wejścia Polski do unii europejskiej. Tym razem dzieci miały okazję odbyć małą muzyczną podróż po terenie całej unii, a muzyka którą wysłuchały była bardzo nietypowa, a jednocześnie charakterystyczna.

2014-05-08

Zajęcia edukacyjne "Mali odkrywcy"

Dzieci z grupy sześciolatków Starszacy Oliwia i Jaś wraz ze swoją Panią Ewą uczestniczyli w warsztatach pt. „Mali odkrywcy” w PM nr 14 w Toruniu. Dwuosobowe reprezentacje zaproszonych przedszkoli miały za zadanie eksperymentować i samodzielnie wysuwać wnioski. Myślą przewodnią spotkania była tęcza.

2014-04-14

Ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich

14 kwietnia 2014 r. ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2014/15. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do pięciu przedszkoli miejskich lub oddziałów przyszkolnych. Wnioski można składać do 7 maja 2014 roku.

2014-04-11

XVI Przegląd Interpretacji Przedszkolnej

W naszym przedszkolu odbył się XVI Przegląd Interpretacji Przedszkolnej. Gościliśmy przedstawicieli dwunastu toruńskich przedszkoli. Przegląd urozmaicił występ absolwentki naszego przedszkola, laureatki licznych konkursów recytatorskich. Oprawę muzyczną stanowiły występy dzieci z grupy "Szkolniacy".

2014-04-09

Wiem wszystko o zdrowiu

Reprezentacja dzieci 6-letnich z grupy "Zuchy" wzięła udział w XV Międzyprzedszkolnym Turnieju "Odżywiam się zdrowo - jem kolorowo' odbywającym się w PM nr 2. Celem turnieju było propagowanie działań profilaktycznych dotyczących dbania o higienę, zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

2014-04-08

Wielkanoc na Kujawach - koncert w Dworze Artusa

Tym razem przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ogromnym bogactwem, jakim niosą ze sobą obrzędy związane z obchodami świąt wielkanocnych. Jak zawsze święta wielkanocne kojarzą się z młodością, radością i wiosną. I właśnie o tym opowiadają zwyczaje i obrzędy kujawskie.

2014-04-01

Święto Profesora Filutka i Filusia

Tradycyjnie już 1 kwietnia, w dniu imienin Zbigniewa Lengrena, autora satyrycznych komiksów o przygodach Profesora Filutka i jego psa, w Toruniu odbyło się Święto Filusia, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola.

2014-03-27

Dzień Otwarty w przedszkolu „Podróże po Europie”

W ramach Dnia Otwartego przedszkola pod haslem: "Podróże po Europie" każda z grup przygotowała ciekawe zajęcia dla przyszłych przedszkolaków.

2014-03-20

Konkurs plastyczny "Co by było gdyby?"

W marcu dla dzieci z naszego przedszkola został zorganizowany konkurs plastyczny zainspirowany programem własnym „Świat dziecięcej wyobraźni – stymulowanie dyspozycji twórczych dziecka” autorstwa Aleksandry Bober. Każda z grup wykonała pracę plastyczną, którą można obejrzeć na wystawie.

2014-03-14

"Dwie Dorotki" - przedstawienie w wykonaniu teatru Vaśka

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru Vaśka, który wystawili dla nas spektakl lalkowy pt. "Dwie Dorotki". Treść przedstawienia stanowią perypetie dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat, by by zarobiła na nowe wiadro.

2014-03-11

7. Mała Toruńska Olimpiada Halowa dla Przedszkolaków

Dnia 11.03.2014 r. dzieci z grupy "Zuchy" wzięły udział w sportowym teście przedszkolaków organizowanym przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. Mali sportowcy zmierzyli się z innymi reprezentacjami przedszkoli w sześciu drużynowych konkurencjach. Było szybko, głośno i bardzo sportowo.

2014-03-10

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Wiosenna serenada"

Tym razem dzieci miały okazję wysłuchać utworów trójki klasyków wiedeńskich J.Haydna, W.A.Mozarta i L.van Beethovena, którzy bardzo lubili wiosnę. Świadczy o tym ich twórczość: piękne serenady i divertimenta oraz inne kompozycje, które ogólnie określamy muzyką kameralną.

2014-03-07

Prelekcje dla przedszkolaków – Mały Naukowiec

W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone przez doświadczonych animatorów zajęcia z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz astronomii z czynnym udziałem dzieci. W ramach programu dzieci zobaczyły takie eksperymenty jak: ciśnieniowe zasysanie jaja, wodny pryzmat czy gaszenie płomienia dźwiękiem.

2014-03-07

Wyjście przedszkolaków na przedstawienie "Kot w butach"

W dniu 07.03.2014 r. grupy dzieci 4-letnich „Jagódki”, „Pszczółki” i „Krasnale” zostały zaproszone do SP nr 13 na przedstawienie pt.”Kot w Butach” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego. Szkolni aktorzy w interesujący sposób inscenizowali treść bajki, tak, że nasi mali widzowie nie odrywali od nich oczu.

2014-03-04

Zebranie ogólne z rodzicami

Dnia 4.03.2014 r. o godz. 16:30 odbyło się zebranie ogólne z rodzicami dzieci z wszystkich grup. Program zebrania: rekrutacja w świetle obowiązujących przepisów prawa oświatowego; gotowość dziecka do szkoły - prelekcja psychologa i pedagoga z poradni; funkcjonowanie szkoły podstawowej - obecny stan prawny...

2014-02-25

Wyjście do Planetarium na seans "Cudowna Podróż"

5-latki z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Planetarium. Podczas seansu wyświetlanego w wersji 360 D pt. „Cudowna Podróż” dzieci udały się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa, obserwując pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu.

2014-02-24

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Muzyka Orientalna"

Dzieci, uczestnicząc w cyklu "Spotkania z muzyką" w Dworze Artusa, tym razem miały okazję zapoznać się z muzyką orientalną. Usłyszały muzykę krajów leżących za wschodnią granicą Polski (Rosja, Gruzja) i krajów dalekiego wschodu (Chiny, Kraje Arabskie).

2014-02-21

Spotkanie ze Strażą Miejską

Nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej z Torunia. Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych". Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zachowania bezpieczeństwa zabawy na świeżym powietrzu.

2014-01-31

Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu jak co roku odbył się bal karnawałowy. Panie nauczycielki dołożyły wszelkich starań aby sala za sprawą balonów, serpentyn, wspaniałych ozdób i dekoracji zmieniła się w przepiękną balową salę, zachęcającą do wspólnych wesołych zabaw, tańców i radosnych pląsów.

2014-01-31

Zajęcia edukacyjne w bibliotece

Dzieci z grupy "Zuchy" wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Filii Biblioteki Kopernikańskiej nr 3. Zajęcia odbywają się cyklicznie (raz w miesiącu) i mają na celu uświadomienie dzieciom, że czytanie może być przyjemnością, dobrą zabawą, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

2014-01-30

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Z okazji świąt Dziadków nasze przedszkolaki w styczniu przedstawiły dla zaproszonych gości swoje programy artystyczne, po których zaprosiły na słodki poczęstunek. Każdy wnuczek wręczył własnoręcznie wykonaną pracę oraz uściskał i ucałował mocno swoich kochanych Dziadków.

2014-01-17

„Aby nauka nie poszła w las – na bajki i tańce czas"

Przedszkolaki z grup: Szkolniacy, Zuchy, Biedronki i Motyle zastały zaproszone na spotkanie w SP nr 7 pod hasłem „Aby nauka nie poszła w las – na bajki i tańce czas”. Tego dnia klasa II przygotowała scenki teatralne i różne konkursy, którym towarzyszyły współczesne przeboje muzyki rozrywkowej.