Wycieczka do manufaktury słodyczy

Dzieci z grupy Starszacy wybrały się do torunskiej manufaktury słodyczy. Manufaktura Słodyczy “Karmelowa Kraina” przy ulicy Szewskiej  2  to pierwsza w Toruniu manufaktura, gdzie produkcja  odbywa się  w 100%  ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników. To jedna z najmniejszych manufaktur w Polsce tworząca słodycze na podstawie  receptur z XVII i XVIII wieku.

Na wycieczce przedszkolaki miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości. Przez cały czas obserwowały proces produkcyjny - od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów,  aż do momentu pakowania gotowych produktów. Mistrzowie pracy z karmelem pokazali, na czym polega ich fach i każde z dzieci mogło się przekonać, że robienie cukierków to prawdziwa sztuka. Starszacy mogli posmakować pracy miejscowych mistrzów Manufaktury, bowiem wszyscy dostali słodki upominek.