Wyjście Motyli do Muzeum Etnograficznego

Grupa "Motyle" była na warsztatach pt."„Tradycja w małym paluszku”. Podczas zwiedzania skansenu dzieci zdążyły zobaczyć i posłuchać w jaki sposób w dawnych czasach obchodzono święta Bożego Narodzenia na kujawskiej wsi. Przedszkolaki oglądały tradycyjnie zastawiony stół, izbę przystrojoną świerkowymi gałęziami oraz szopkę zrobioną z drewna. Słuchały opowieści pani przewodniczki na temat tradycji i symboli świątecznych z regionu Kujaw. „Motyle” miały także okazję podziwiać małe i duże, tradycyjne i niekonwencjonalne, ręcznie wykonane, szopki z różnych krajów. Przedszkolaki z chęcią wykonały i ozdobiły maski za pomocą kredek i krepiny, po czym tworząc długi korowód śpiewały staropolską pieśń kolędników. Na koniec „Motyle” podziękowały paniom przewodniczkom za pouczające opowieści oraz fantastyczną zabawę i wróciły do przedszkola nowym toruńskim tramwajem, co okazało się dla dzieci dużą atrakcją i ważnym elementem wycieczki.