Wizyta w Planetarium

Przedszkolaki z grupy Motyle udały się do toruńskiego planetarium na ciekawy seans pt."Cudowna podróż". Podróżując do krańców czasu i przestrzeni miały okazję obejrzeć kolejne planety, gwiazdy i galaktyki oraz poznać związane z nimi mity greckie. Udały się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Dzieci zobaczyły jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznały Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzały, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. Dzięki tej wyprawie przedszkolaki odnalazły odpowiedzi na ważne pytania: Dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone? Co to jest gwiazdozbiór? Czy to prawda, że na niebie są wozy i niedźwiedzie z ogonami? Jak wygląda Księżyc z bliska? Czym są gwiazdy? Czy na innych planetach są kosmici?
To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.