X Międzyprzedszkolny Konkurs "Wierszyki łamiące dziecięce języki"

Dnia 10.03.2015r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się międzyprzedszkolny konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące dziecięce języki". W konkursie wzięły udział dzieci pięcio- i sześcioletnie z różnych przeszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, uczęszczające na terapię logopedyczną. Nasze przedszkole reprezentował sześcioletni Paweł Siuda z grupy "Zuchy" z wierszykiem "Kaczor i wykałaczka" oraz pięcioletni Aleks Ramowski z grupy "Szkolniacy" z  wierszykiem "Kaczka i Kaczor".

Komisję konkursową tworzyła wiceprzewodnicząca Związku Polskiego Logopedów Odziału Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą w Toruniu - pani Julita Peplińska, członek związku - pani Justyna Pacura-Syrocka oraz Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2. Całą uroczystość poprowadziła logopeda Przedszkola Miejskiego nr 2 - pani Małgorzata Stupak. Oprócz wierszyków dzieci brały udział w różnych zabawach, śpiewały piosenki.

Komisja nie wybrała zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych i różnych drobiazgów, a przygotowujący do konkursu dzieci logopedzi otrzymali dyplomy dla swoich przedszkoli.

To była już X jubileuszowa edycja konkursu. Mamy nadzieję brać udział w kolejnych edycjach.