Wielkanocne śniadanie przedszkolaków

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. W swoich grupach dekorowały wiosennie sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Zorganizowana też została wystawa prac plastycznych o tematyce świątecznej wykonanych przez dzieci i ich rodziców.

Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie.
Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: jajka, szynki oraz babki wielkanocnej. Dzieci zaprezentowały poznane piosenki o świętach, a następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola. Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i złożyły sobie życzenia.