Wyjście Starszaków do Centrum Sztuki Współczesnej

Dzieci z grupy Starszacy Wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w CSW pod hasłem: "Barwa. Wirówka kolorów". Przedszkolaki zwiedziły pomieszczania Centrum Sztuki Współczesnej szukając w nich różnych barw, które później zaznaczały na karcie pracy - termometrze. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o kolorach. Utrwaliły nazwy kolorów podstawowych i pochodnych, poznały tajemnice zmiany barwy zwierząt i kamuflażu w zależności od pory roku. Dowiedziały się również, jaką ostrość i kąt widzenia mają niektóre zwierzęta, m.in. koń, pies, czy wąż.

Starszakom najbardziej podobało się urządzenie "Wirówka kolorów", za pomocą którego powstawały niezwykle barwne kompozycje. Dzieci miały za zadanie wybrać 3 dowolne kolory i umieścić je na kartce, która następnie była umieszczona w uruchomionej wirówce. Dzięki temu zabiegowi powstały naprawdę niesamowite kompozycje. Część z nich została umieszczona na specjalnej wystawie w przedszkolu.

Fotorelację z zajęć można obejrzeć na stronie CSW: ZOBACZ