Wyjście do Planetarium na seans "Mój przyjaciel Niko"

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wspaniały seans pt. "Mój przyjaciel Niko". To astronomiczna i zarazem przygodowa opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Oprócz historii człowieka, dzieci mogły poznać również gwiazdozbiory Wielkiego Wozu, Lwa, Herkulesa, Smoka, Hydry oraz zodiakalnych Bliźniąt, Byka czy Raka.

Rozgwieżdżona kopuła Planetarium oraz wspaniała muzyka w tle sprawiły, że wszyscy czuli się bohaterami tego seansu i wraz z młodym Mikołajem odkrywali zawiłe ruchy planet, zachwycali się pięknem i tajemnicą zjawiska zaćmienia Słońca i wyjaśniali, skąd wzięły się niezgodności kalendarza. Przedszkolaki bacznie obserwowały fazy Księżyca, przelot komety nad dachami Torunia i deszcze meteorów.

Spektakl zachwycił wszystkich, bez wyjątku.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wspaniały seans pt. "Mój przyjaciel Niko". To astronomiczna i zarazem przygodowa opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Oprócz historii człowieka, dzieci mogły poznać również gwiazdozbiory.