Drzwi Otwarte w przedszkolu

W dniu 16 kwietnia na terenie naszego przedszkola mielimy przyjemność goszczenia przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzień ten był pełen niespodzianek, które zostały przygotowane przez panie wychowawczynie wraz z podopiecznymi. Hasłem przewodnim tegorocznych zajęć były "Kolorowe liczby". Przygotowane zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do rozwijania swoich zdolności matematycznych. Głównym celem warsztatów było zaprezentowanie nowych metod uczenia, jakie są wykorzystywane wplacówkach opiekuńczo-wychowawczych. Program zajęć został przygotowany na podstawie modułu "Matematyki sensorycznej", która ma za zadanie zachęcić dzieci do analizowania różnych problemów.

Najmłodsi goście byli żywo zainteresowani nowym miejscem, chętnie zwiedzali sale innych grup, chętnie bawili się z dziećmi, uczestniczyli w zabawach ruchowych z elementami muzyki. Wśród dzieci widoczne było poruszenie i zainteresowanie nowym miejscem. Początkowe obawy szybko odeszły w cień.

Program zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczycielki podczas Drzwi Otwartych:

• Figurkowe ludziki idą spać - matematyka sensoryczna Jagódki
  • Słucham, znajduję, liczę - zabawy matematyczne Krasnale
  • Wiosenne motyle - zabawy matematyczne Wiewiórki
  • Pomyśl, policz, pokaż - zabawa konstrukcyjno-matematyczna Biedronki
  • Lis i króliczek - matematyka sensoryczna Starszacy
  • Rodziny figur - matematyka sensoryczna Pszczółki
  • Zabawy w kole - Muchomorki
  • Klaśnij, tupnij, podskocz, licz - matematyka 2 Motyle
  • Liczymy owady - zabawa dydaktyczna Szkolniacy
  • Zabawy z figurami - Zuchy

Zajęcia te były jedymi z wielu, jakie nasze przedszkole realizuje w związku z rekrutacją i programem adaptacji. Warsztaty, o czym warto pamiętać, są niezwykle ważne, ponieważ w trakcie ich trwania najmłodsi mają szansę zapoznać się z przestrzenią oraz organizacją przedszkola, a rodzice z metodami uczenia się o świecie, ajkie są wykorzystywane w przedszkolu.