Wyjście Szkolniaków do Muzeum Piernika

Przedszkolaki z grupy "Szkolniacy" miały okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach, które odbyły się w Muzeum Piernika w Toruniu. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni dzieci obserwowały jak odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób, narzędziami, jakich używano 500 lat temu.

Przedszkolaki brały aktywny udział w pokazie pomagając wyrabiać ciasto piernikowe: przesiewając mąkę, ubijając w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtowały z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z muzeum. Gospodarzem pokazu głównego był słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagały Wiedźma Korzenna i czeladnicy.