Konkurs logopedyczny "Razem z wiosną zrób minę radosną"

10 maja 2015 odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego międzyprzedszkolnego konkursu logopedycznego organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Polskiego Związku Logopedów na najzabawniejszą logopedyczną minkę dziecięcą: "Razem z wiosną zrób minę radosną".

Celem konkursu było rozbudzenie i stymulowanie wyobrażni dziecięcej, usprawnianie aparatu artykulacyjnego dzieci oraz rozbudzenie ciekawości artystycznej w dziedzinie fotografii, nauka dystansu do własnego wizerunku oraz wspólne spędzanie czasu z dziećmi.

Konkurs odbył się w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji "Polska w kwiatach", która miała miejsce na skwerze przed Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Tam też zostały nagrodzone zdjęcia najzabawniejszych minek przedszkolaków. Wybrane zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatorów konkursu oraz opublikowane w ogólnopolskim kalendarzu logopedycznym na rok 2016.

Do konkursu zostały wytypowane z naszego przedszkola śmieszne minki następujących dzieci: Marcela Brakonieckiego i Pawła Siudy z grupy Zuchy oraz  Kuby Cichorackiego, Fabiana Kłosa i Zuzi Wójcik z grupy Motyle (organizatorzy zastrzegli sobie, że jedna placówka może wytypować do konkursu maksymalnie pięcioro dzieci). Dzieci z naszego przedszkola otrzymały wyróżnienia w postaci okolicznościowych dyplomów.

Podczas drugiej edycji ogólnopolskiej akcji "Polska w kwiatach" nie zabrakło lokalnych mediów, konkursów, dobrego humoru i mile spędzonego czasu z rodziną. Głównym punktem zabawy było spotkanie z mieszkańcami i władzami na miejskim pikniku, podczas którego wszyscy sadzili kwiaty. Dodatkowo mieszkańcy miasta, biorący udział w zabawie, otrzymali kwiaty, które będą mogli posadzić przy swoich domach, na balkonach i tarasach.

Nasze przedszkole czynnie reprezentował Fabian Kłos, który razem z mamą sadził kwiaty - żółte turki - na skwerze. Miał on również okazję sadzenia kwiatów razem z Prezydentem Miasta Panem Michałem Zalewskim.

Cała akcja, mimo niepewnej pogody, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Torunia.