XXXIV DZIECIĘCY PRZEGLĄD FOLKLORU WIEJSKIEGO

W tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego odbywającego się o pod hasłem "Ene due rabe", w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, przedszkole było reprezentowane przez grupę Motyle. Hasło przewodnie nawoływało przede wszystkim do wspólnej zabawy.

Nasze przedszkolaki solidnie przygotowały się do swojego występu i wykonały tańce: "Walcerek i wisielak", "Moja Maryneczka" oraz zabawę "Miotlarz" zaprezentowaną na podkładzie muzycznym polki  do której dzieci użyły rekwizytu jakim jest miotła. Zaprezentowane tańce i zabawy pochodziły z regionu poznańskiego, a ostatni taniec czyli Hurra Polka, z rzeszowskiego.
Dzieci wyglądaly bardzo uroczyście - ubrane były w białe koszule, chłopcy mieli ciemne spodnie, a dziewczynki kolorowe spódnice oraz element kwiatowych wianków nawiązujący do strojów kobiet z regionu poznańskiego.

Za pokaz tańców regionalnych dzieci otrzymały od organizatorów drewniane ludowe ptaki,oraz płytę z nagraniami dawnych tańców, zabaw i przyśpiewek dziecięcych.