Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu

W niedzielę, 20 września, już po raz trzeci obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Idea organizacji Dnia Przedszkolaka narodziła się w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. Znalazła ona naśladowców w wielu innych miastach. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka.

W tym roku Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy 21 września, w poniedziałek. Wszystkie dzieci ubrane były na kolorowo. Dziewczynki miały szalone fryzury, a chłopcy żel we włosach i każdy przedszkolak przyszedł z balonem na sznureczku. Każda grupa ozdobiła przedszkole swoimi balonami.

Cały dzień spędziliśmy na zabawach, pląsach i  tańcach. Wybraliśmy się również na spacer z okrzykiem na ustach: „Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały!” Wszyscy widzieli, że dzisiaj jest nasze święto.