Tydzień Dobrego Chleba

Fundacja Dobre Życie już po raz siódmy organizuje ogólnopolską kampanię pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.Nasze przedszkole bierze udział w tej aukcji.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem chleba, a także podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz wpływanie na jakość chleba na rynku. Kampania jest także pretekstem i okazją do zainteresowania uczestników tym, co kładą na talerzu, jak się odżywiają i jak dieta wpływa na ich zdrowie.
Inicjatywa uzyskała honorowy patronat i rekomendacje Ministra Rolnictwa oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W dniach 19-23 października można podziwiać w naszym przedszkolu stół z różnymi rodzajami naturalnego chleba na zakwasie, a nauczyciele przeprowadzą następujące zajęcia w poszczególnych grupach:

• lepienie z masy solnej pieczywa, malowanie farbami;
  • zabawy z mąką, rysowanie palcami na rozsypanej w kuwecie mące;
  • układanie rymowanek  o chlebie takich jak: ,,Chcesz być na czasie, jedz chleb na zakwasie”;
  • wystawa, degustacja wypieków wykonywanych przez pracowników przedszkola i rodziców;
  • zajęcia gospodarcze w każdej grupie - wykonywanie kanapek;
  • od ziarenka do bochenka - historyjka  obrazkowa;
  • warsztaty kulinarne - upieczenie chleba (jedna grupa - starsze dzieci);
  • wycieczka do piekarni (jedna grupa - starsze dzieci);
  • najlepsze przepisy na chleb - wydrukowanie dla rodziców;
  • zalety zdrowego żywienia - pieczywo razowe i pełnoziarniste;
  • chleb w literaturze dziecięcej - wiersze i książeczki, przysłowia.