X Toruński Bieg im. Jana Pawła II

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z Torunia i okolic rywalizowali w jubileuszowym X Biegu im. św. Jana Pawła II. Zawody rozegrano na toruńskiej Martówce. Głównym organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 13, której patronem jest polski Papież. "Trzynastka" w tym roku świętuje 81-lecie istnienia. Młodzi biegacze rywalizowali na dystansach od 200 do 900 metrów. Gościem specjalnym był siatkarz Mariusz Wlazły, który pobiegł wraz z dziećmi, zagrzewając ich do rywalizacji. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem Jana Pawła II, a zwycięzcy puchary i dyplomy. Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda ufundowała efektowny, szklany puchar dla szkoły, która zwycięży w klasyfikacji drużynowej. W biegach rywalizowały dzieci od przedszkolaka do szóstoklasisty. Najmłodsi biegli na dystansie 200 metrów. Najstarsi mieli do pokonania 900 metrów.Nasze przedszkole w tym roku reprezentowała grupa "Starszacy".