DZIEŃ FRANCUSKI W GRUPIE SZKOLNIAKÓW

28 września był dla Szkolniaków niezwykłym dniem. Tego dnia rodzice weszli w rolę nauczycieli i w magiczny sposób przenieśli się wraz z dziećmi do Francji. Konstruowanie Wieży Eiffla, pokaz mody paryskiej - Francja Elegancja, degustacja croissantów (z dżemem od babci Jędrka) - to zaledwie niektóre z atrakcji jakie dla naszych dzieci przygotowały kochane mamy (mamusie: Marysi i Michałka, Zosi, Józefinki oraz Kacperka). Dzień Francuski zainaugurował grupową tradycję w myśl której każdego miesiąca chętni rodzice przygotowują dla całej grupy dzień przybliżający dzieciom wybrany kraj, jego kulturę, język, kuchnię. Jak się przekonaliśmy, rodzice są pełni pomysłów i zapału. Inicjatorką wydarzenia była Pani Olszaniec, która już dziś obmyśla kolejne podróże po świecie. W najbliższych miesiącach planujemy zwiedzić Włochy, Hiszpanię i Wielką Brytanię.