Wycieczka Krasnali do Galerii i Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka

Dnia 26 listopada 2018 roku dzieci z grupy Krasnale wybrały się na wycieczkę do Galerii i Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka. Wykonywały pracę plastyczną wg wskazówek artysty, na dużym arkuszu papieru same szkicowały rekina, następnie wydzierały z kolorowego brystolu, wypełniały jego postać wg własnych pomysłów, rysowały kredkami pastelowymi, poznały nową technikę plastyczną kalkografię. Rozmawiały z artystą-malarzem, dowiedziały się na czym polega jego praca. Oglądały prace plastyczne wykonane przez dzieci z całego świata, wyrażały swoje wrażenia i przeżycia związane z oglądanymi eksponatami. Pani przewodnik zapoznała dzieci m.in.  z autoportretami, pejzażami, martwą naturą. Dzieci umiały właściwie zachowywać się w miejscu publicznym. Wróciły pełne wrażeń, zaprezentowały swoje prace w galerii plastycznej przedszkola.