Smacznie i zdrowo u Zajączków

Dzieci z grupy „Zajączki” w styczniu na zajęciach poznały pracę Pani Kucharki.
Odwiedziły przedszkolną kuchnię i dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca kucharki. W sali w zorganizowanym „Kąciku Kuchennym” same  zamieniały się w kucharki lub kucharzy i przygotowywały „pyszny poczęstunek” dla koleżanek i kolegów z grupy. Poznały przy okazji, jak należy nakryć prawidłowo stół dla gości i podawać „przygotowane potrawy”.
           Na zajęciu gospodarczym dzieci mogły wcielić się w rolę prawdziwego kucharza zakładając na głowę jego atrybut – czapkę kucharską i przygotowując pyszny sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy na elektrycznej wyciskarce do soków. Wszystkie dowiedziały się, że pracę w kuchni na urządzeniach zasilanych prądem mogą wykonywać tylko za zgodą i pod czujnym okiem dorosłych.
Degustacja pysznego soku przy estetycznie nakrytym stole przebiegała w radosnej atmosferze. Dzieci naładowały swoje baterie „owocowo-witaminowym przysmakiem” - był przepyszny!!!

Zapraszamy do galerii --> Zajęcia gospodarcze w Zajączkach