Zabawy ruchowe na sali gimnastycznej SP 13

Dnia 18.11.2014 r. dzieci z grupy „Krasnale” dostały zaproszenie na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 13. W ładnie wyposażonej sali gimnastycznej przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Dorotę Walkowską.

Zajęcia rozpoczęły od wspólnej rozgrzewki. Następnie z wielkim zapałem dzieci przystąpiły do intensywnych ćwiczeń na przyrządach, wykazując się dużą sprawnością na torze przeszkód: czworakowaniem i czołganiem się na materacach, skakaniem na małej trampolinie, przechodzeniem w tunelu, wchodzeniem, schodzeniem, omijaniem przeszkód. Atrakcją było również skakanie na dużych piłkach i zjeżdżanie na zjeżdżalni. Po intensywnym wysiłku fizycznym spragnione Krasnale dostały pyszny napój oraz słodkości w nagrodę.

Następnie po krótkim odpoczynku cała grupa, na zaproszenie p. Teodozji Ćwiklińskiej, wzięła udział w zajęciach w kl. I b. Krasnale zasiadły w ławkach jak prawdziwi uczniowie i zapoznały się z zasadami korzystania z tablicy interaktywnej, z której korzystają podopieczni tej szkoły. Wywołało to wielkie zainteresowanie dzieci, a efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach w galerii. W podziękowaniu Krasnale zaśpiewały dzieciom piosenkę „Magiczna liczba 7”, w której wykazały się znajomością liczenia. Po odbytych zajęciach trochę zmęczone, lecz pełne wrażeń i zadowolone przedszkolaki, z uśmiechem wróciły do przedszkola.