starszacy

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci

Przed nami Palmowa Niedziela . Zapraszam na katechezę, dzięki której poznacie biblijne   opowiadanie związane z tym faktem .Poproście o pomoc Rodziców.

Pozdrawiam serdecznie-M.Beszczyńska

Drodzy rodzice i dzieci !

Zachęcam do spotkania z Zacheuszem, którego poznawaliśmy w czsie marcowych spotkań.

Małgorzata Beszczyńska

Drodzy Rodzice!

Oto tematyka naszych działań na miesiąc kwiecień. Będziemy w dalszym ciągu na bieżąco przesyłać zabawy i zadania oraz kontaktować się z Państwem za pomocą drogi mailowej, j. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia oraz dobre słowa każdego dnia, współpracę w ramach wspólnego dobra naszych dzieci.  Życzymy zdrowia i uśmiechu na każdy dzień. Pozdrawiamy Pani Ola, Pani Paulina, Pani Małgosia.

Tematy kompleksowe:

1. Świat zwierząt wiejskich”
  2. „Wielkanocny czas”
  3.  „Chronimy środowisko”
  4.  „Jestem Polakiem i Europejczykiem”

Nasze główne zadania

• Poznanie nazw młodych osobników wybranych gatunków zwierząt wiejskich.
  • Wzbogacenie słownictwa o nazewnictwo budynków gospodarczych.
  • Rozpoznawanie pochodzenia produktów spożywczych.
  • Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Rozumienie polskich tradycji oraz symboliki związanej ze Świętami Wielkanocnymi
  • Kształtowanie postaw proekologicznych.
  • Poznanie zawodu: florysty, jego obowiązków i narzędzi jakich potrzebuje do wykonywania pracy.
  • Kształtowanie świadomości oraz postawy patriotycznej.
  • Wzbogacenie wiedzy o Unii Europejskiej.
  • Zainteresowanie literami J, j, W,w, F, f. Ćwiczenia w czytaniu sylab z poznanych już liter oraz rozpoznawanie ich w tekście.
  • Utrwalanie zapisu cyfr. Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu na konkretach oraz  rozmieszczenia elementów na kartce papieru. Poznanie zapisu graficznego liczby 8 oraz znaku „=”.

Panie z grupy Zuchy i Starszacy zapraszają dzieci z tych grup do udziału w konkursie ".................(tu wpisujemy imię dziecka) w Kosmosie". Konkurs polega na stworzeniu komiksu/ książeczki z przygodami dziecka. Praca powinna być samodzielna, z drobną pomocą rodziców. Ilość stron dowolna, minimum 5 stron. Prace prosimy dostarczyć po powrocie do przedszkola do grupy Zuchy lub Starszacy.

Serdecznie zapraszamy!!!