misie

PLAN PRACY

WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ

NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2021 r.

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I ty możesz zostać aktorem”           realizacja od 06.04. do 09.04.

Na wiejskim podwórku”                 realizacja od 12.04. do 16.04.

Z przyrodą za Pan-Brat!”              realizacja od 19.04. do 23.04.

U fryzjera”                                       realizacja od 26.04.do 30.04.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła grupowa wigilia, która odbyła się 18 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały,  składały sobie życzenia oraz jadły wigilijny posiłek. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem, którego dzieci  niecierpliwie wypatrywały przez przedszkolne okno i prezentów pod lśniącą choinką.

Zdjęcia poniżej

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W NASZEJ GRUPIE

„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:

– To mój ulubiony dzień”

18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Nasza grupa "MISIE" postanowiła uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych.

KOCHANA BABCIU, NAJDROŻSZY DZIADKU

W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA

PRZESYŁAMY MOC:

BUZIAKÓW I UŚCISKÓW

WASZE WNUKI

UCZYMY SIĘ BAWIĄC!

W dniu 28.01.2021  podczas zajęć plastycznych MISIE za cel obrały sobie prawidłowe trzymanie nożyczek. Najpierw „na sucho” powtarzały czynność cięcia (rozwierać i zaciskać nożyczki), a następnie doskonaliły umiejętność sprawnego wycinania. Misie wycinająć miały okazję ćwiczyć koordynację ręka- oko. Do tego były to zajęcia, które przyniosły natychmiastowy efekt, co wzmocniło poczucie wartości i dało ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

FILMIK

FOTORELACJE Z PRACY ZDALNEJ

Domowy Bal Karnawałowy

w dniu 05.02.2021 r. w przedszkolu  zaplanowana była zabawa karnawałowa tzw.  BAL - tańce, zabawa,konkursy, a przede wszystkim to na co dziecki czekały z niecierpliwościa od jakiegoś czasu STROJE KARNAWAŁOWE.
Przedszkole miało w tym dniu gościć KSIĘŻNICZKI, RYCERZY, KOTKI, BATMANÓW, SYRENKI, LISKI ,POLICJANTÓW  itp.... Wyszło,że było troszkę inacze ale też wesoło i przyjemnie.
Dzieci z grupy MISIE przebrały się w zaplanowane stroje karnawałowe, zdobiły przygotowane maski karnawałowe według własnego pomysłu, ćwiczyły sprawność dłoni i paluszków poprzez zabawę w manipulowanie ziarnami grochu, tańczyły do zaproponowanych piosenek i w ten oto sposób rozpoczęły

DOMOWY BAL KARNAWAŁOWY
(Zaproś do tej zabawy tanecznej mamę lub inną chętną osobę.)
„Wszyscy są, witam was
zaczynamy bo już czas
jestem ja, jesteś ty
raz, dwa, trzy.”

2. ROZRUSZANKA
Sprawdźmy czy wszyscy zabrali na bal:
• Ręce? - machamy
• Nogi? - tupiemy
• Głowy? - potrząsamy
• Bioderka? - kręcimy

Helenka,Władek, Igor i Damian przesłali fotorelację:

HELENKA NARYSOWAŁA PIĘKNEGO PIESKA WG. INSTRUKCJI BRAWOOOO!!!!

Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Nasze czterolatki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa.

Z otrzymanego od Pani Wiosny listu, dzieci dowiedziały się o czekających je w tym dniu ciekawym zadaniu- założeniu zielonego ogródka w swojej przedszkolnej sali.

W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, słoiki, łopatki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu.

Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, sadziły cebulkę w doniczkach z ziemią.

Założyły także hodowlę fasoli, wsadzając jedne nasiona wprost do ziemi, a drugie kładąc na gazie w słoiku z wodą. W ten sposób czterolatki będą miały okazję obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście.

Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

KATECHEZA PIĄTEK 02.04.2021

Szanowni Rodzice,Drogie Dzieci

Zapraszam na katechezę .

Dziś Wielki Piątek-smutny dzień.

W tym dniu patrzymy na krzyż i dziękujemy Panu Jezusowi za Jego miłość.

Jednak po smutku Wielkiego Piątku przychodzi radość Wielkanocnego Poranka.

Proponuję obejrzenie filmiku,który opowie Wam o wielkanocnym koszyczku i o innych symbolach ,które towarzyszą obchodzeniu Świąt Wielkanocnych.

SYMBOLE WIELKANOCNE

Pozdrawiam serdecznie i życzę błogosławionego czasu świętowania.

Małgorzata Beszczyńska

KATECHEZA 09.04.2021

Szanowni Rodzice ,Drogie Dzieci.

Trwając w radości Świąt Wielkanocnych zapraszam na katechezę. Na początek proponuję piosenkę połączoną z gimnastyką :

PIOSENKA

Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania katechezy:

KATECHEZA

Proponuję jeszcze jedną piosenkę :

PIOSENKA

Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele radości.

Małgorzata Beszczyńska