szkolniacy

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci

Przed nami Palmowa Niedziela . Zapraszam na katechezę, dzięki której poznacie biblijne   opowiadanie związane z tym faktem .Poproście o pomoc Rodziców.

https://view.genial.ly/5e84e540d5aa510e329c3729/interactive-image-radosnie-witamy-jezusa-krola-niedziela-palmowa

Pozdrawiam serdecznie-M.Beszczyńska

 


Drodzy rodzice i dzieci !

 Zachęcam do spotkania z Zacheuszem, którego poznawaliśmy w czsie marcowych spotkań.

https://view.genial.ly/5e7b4a49cde7170dbe7c5908/interactive-image-staramy-sie-byc-lepsi-klasa-i?fbclid=IwAR3VzHBoQViuK5G8FsautcPAT_vfHaCHY4Uv1BnocGCXpkVw2ZKA3f1tuXI


Małgorzata Beszczyńska

 

 

Drodzy Rodzice!

Oto tematyka naszych działań na kwiecień. Będziemy w dalszym ciągu na bieżąco przesyłać zabawy i zadania oraz kontaktować się z Państwem za pomocą drogi mailowej. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia oraz ciepłe słowa.

 

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

2. DBAMY O PRZYRODĘ.

3. MAM PRZYJACIELA.

         Nasze główne zadania:

  •   Poznawanie elementów polskiej tradycji i kultury związanej ze świętami wielkanocnymi.
  •  Uświadomienie niebezpieczeństw grożących środowisku naturalnemu ze strony człowieka. Kształtowanie postawy proekologicznej, rozumienie konieczności sortowania odpadów wytwarzanych przez człowieka.
  •  Wprowadzenie wartości „przyjaźń” oraz „odpowiedzialność”. Zrozumienie na czym polegają owe wartości, stworzenie katalogu cech przyjaciela, założenie hodowli roślin, pielęgnowanie swojej roślinki, wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

 


Drodzy Rodzice, prosimy o założenie z dziećmi hodowli rośliny cebulkowej lub wysianej z nasion w małym pojemniku po jogurcie, małej doniczce. Zachęcamy do codziennych obserwacji, prosimy aby dziecko samodzielnie dbało o swoją roślinkę. Można założyć dziennik obserwacji i rysować swoje spostrzeżenia, zrobić metryczkę dla roślinki, ozdobić doniczkę itp. Wszystko przyniesiemy do przedszkola jak wrócimy. Powodzenia!