jagódki

ZIMĄ POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Tak brzmiał temat kompleksowy minionego tygodnia w grupie "Jagódki". Dzieci dowiedziały się jak możemy pomóc zwierzętom zimą, poznały słowa: karmnik, paśnik. Wybrały się równeż do ogródka przedszkolnego, aby zobaczyć przedszkolne karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Grupa przygotowała dla ptaszków mały poczęstunek w postaci słoninki i  pokruszonego chlebka . Dwa dni później przekonały się, że słoninki już nie ma, chlebek jeszcze pozostał. W tym tygodniu, w ramach zajęć badawczych,  dzieci zabserwowały również, że śnieg pod wpływem ciepłej temperatury roztapia się, zamienia się w wodę i wcale nie jest taki czysty, jak się im wydaje. Oczywiście nie zabrakło również  korzystania z uroków pogody i zabaw na śniegu.

DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

W piątek, 29 stycznia, w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Wiedzy o Pingwinach. Dzieci z grupy "Jagódki" wzbogaciły swoją wiedzę o pingwinach podczas obejrzenia filmiku edukacyjnego o tych ptakach. Podjęły też próbę nauki piosenki "Jestem małym pingwinem", która bardzo im się spodobała. Na zakończenie zajęć dzieci w zespołach wykonały pingwina z butelki.

Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA BABCI I DZIADKA

WIERSZYK

PIOSENKA 1

PIOSENKA 2

PIOSENKA 3

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W piątek, 18.12 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilija. Odbyła się w poszczególnych grupach. W naszej grupie dzieci w tym dniu były ubrane odświętnie, posiłki spożywały przy przystrojonych stołach, śpiewały kolędy i pastorałki. Czuć było magię świąt. Nie zabrakło życzeń przy opłatku oraz spotkania z Mikołajem. Dzień minął nam na miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

WESOŁYCH ŚWIĄT

WIERSZYK

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, któy przypada 25 listopada, dzieci z naszej grupy wykonywały misie z plasteliny i nazywały je. Podczas zajęć dzieci utrwalały podstawowe kolory oraz rozwijały  umiejętności manualne. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości.