jagódki

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci

Przed nami Palmowa Niedziela . Zapraszam na katechezę, dzięki której poznacie biblijne   opowiadanie związane z tym faktem .Poproście o pomoc Rodziców.

Pozdrawiam serdecznie-M.Beszczyńska

Kochani Rodzice "Jagódek" Wasze dzieci będąc w przedszkolu realizowałyby tematykę zajęć pod nazwą "Wiosna, ach to Ty...", dlatego proszę w miarę możliwości porozmawiać z dziećmi o symptomach pory roku - Wiosny poprzez opowiadania, wiersze, piosenki (wiele przykładów można znaleźć w Internecie, książeczkach dziecięcych itd.), obserwacje przyrodnicze na spacerach przy sprzyjającej pogodzie. Wyjścia na świeże powietrze są wskazane w obecnej sytuacji zatem zachęcam do korzystania ze świeżego powietrza z dzieckiem w określonym celu np.: "Szukamy wiosny".
1. Proszę, aby dzieci  wykonały pracę plastyczną na temat "Spotkałem (-łam) na spacerze Wiosnę" dowolną techniką plastyczną.
2. Dzieci mogą również poćwiczyć swoją wydolność oddechową, nauczyć się prawidłowo wykonywać wdech i wydech, bawiąc się kolorowym tuszem. Proponuję, aby na białej kartce technicznej porobić kilka kropel w różnej odległości różnokolorowym tuszem, a następnie dzieci dmuchając przez słomkę w te kropelki rozdmuchują je w różnych kierunkach. Zapewne z tak rozdmuchanych kropelek powstaną ciekawe "kwiatowe kielichy". Ważne tu jest to, aby dzieci wykonywały wdech nosem i następnie wypuszczały powietrze ustami dmuchając w trzymaną przy nich słomkę (zobaczycie, że wbrew pozorom nie będzie to takie proste).
3. Kiedy praca wyschnie proszę, aby dzieci domalowały farbami lub dorysowały kredkami do tych "kielichów" łodygi i liście (pamiętajmy jakiego są koloru), trawę, chmury, słoneczko  - proszę utrwalać kolory, nazywać je, zwracać uwagę na prawidłowe trzymanie kredki.
Wasze prace będą mile widziane w przedszkolu.
Kochane dzieci życzę miłej i przyjemnej zabawy z rodzicami.
Odezwę się wkrótce - pozdrawiam wychowawczyni Danuta Karczewska

Drogie "Jagódki" wychowawczynie proszą żebyście wspólnie z rodzicami założyły hodowlę wiosennej rośliny cebulkowej, którą nie zdążyliśmy zrealizować w przedszkolu. Po otwarciu placówki proszę o przyniesienie swojej hodowli do sali aby wzbogacić nasz kącik przyrody. Dzieci mogą też dowolną techniką plastyczną wykonać jak wyobrażają sobie swoją roślinkę gdy w pełni urośnie i się rozwinie.
Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrówka.