ZAJĄCZKI

 „Zajączki”- 3 latki


Nauczyciele: pani Karolina,  pani Dyrektor Halina Jankowska, pani Wicedyrektor Lidia Kłos


„Zajączki” to druga z najmłodszych grup w naszym przedszkolu. Uczęszczają do niej dzieci  w wieku  3 lat, rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem. Odział liczy 22 dzieci w tym 10 dziewczynek       i 12 chłopców . Głównym celem pracy w grupie jest adaptacja dzieci dowarunków przedszkolnych.

W miłej i przyjaznej atmosferze prowadzone są zajęcia i zabawymające na celu zintegrowanie dzieci. Dzieci uczą się przestrzegania ustalonych normi zasad dotyczących czasu zabawy. Poznały podstawy bezpieczeństwa w sali, przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym.

Doskonalą umiejętności samoobsługowe w łazience i szatni.Wdrażają się do aktywnego słuchania głośno czytanych bajek, opowiadań i wierszy.Trzylatki chętnie uczestniczą w zajęciach muzyczno- ruchowych, uczą się zabaw z rówieśnikami, konstruują budowle z klocków oraz ćwiczą spostrzegawczość przy różnorodnych układankach i puzzlach. Chętnie wykonują prace plastyczne zgodne z omawiana tematyką, które potem oglądają z rodzicami w przedszkolnej galerii. Dużą radość sprawiają dzieciom zabawy paluszkowe, dzięki którym rozwijają pamięć i małą motorykę.