STARSZACY

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej Inicjatywa i Twórczość zorganizowało Koncert online Dzieci - Dzieciom. Grupa Starszacy z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyła w koncercie.

Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej podziękowało wszystkim przedszkolom biorącym udział w tym ważnym wydarzeniu  życząc wszystkim Przedszkolakom uśmiechu od ucha do ucha, rozwijania swoich talentów oraz wspaniałych podróży, tych małych i tych dużych.

Dnia 20.09.2021 roku dzieci z grupy Starszacy wykorzystując różnorodne akcesoria wstążki, balony, instrumenty perkusyjne, aktywnie bawiły się przy muzyce, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych, wykonały samodzielnie medale przedszkolaka, poznały historię Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. W przedszkolu było wesoło i kolorowo. Starszacy wspaniale bawili się cały dzień. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

23.09 Grupa Starszacy wzięła udział w sprzątaniu świata. Zadaniem przedszkolaków było wypielenie rabatek kwiatowych. Dzieci z radością i zaangażowaniem wykonały tę misję, wzbogacając swoje doświadczenie o nowe umiejętności.

Starszacy witają w przedszkolu Jesień
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu.Jesień zawitała w naszej grupie rozdając dzieciom kolorowe listki, które towarzyszyły impodczas twórczych zabaw muzyczno-ruchowych.

Światowy Dzień Jabłka w Starszakach

Dzieci z naszej grupy rozpoczęły Światowy Dzień Jabłka od spaceru alejkami ogródków działkowych. Obserwowały jak przyroda zmienia swoją szatę jesienią. Dzieci widziały jesienne drzewa; jabłonie, śliwy i grusze oraz owocowe krzewy m.in. maliny. Znalazły jabłonkę z dojrzałymi jabłkami. Były zachwycone różnorodnością kolorowej roślinności. Po powrocie do przedszkola czynnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, muzycznych. Namalowały farbami jabłonie i kosze pełne kolorowych jabłuszek.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W STARSZAKACH

Dnia 08.X.2021 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Wykonały prace plastyczną pt. Moje magiczne drzewo wykorzystując kolorową plastelinę. Posłuchały pięknej bajki pt. „Drzewo, które umiało dawać…” W ogrodzie przedszkolnym dzieci posadziły drzewka podarowane przez rodziców. Uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowych mieszkańców ogrodu. Na koniec złożyły uroczystą przysięgę.

- Będziemy kochać i chronić zwierzęta i rośliny, aby cieszyły nas swoim pięknem –Przyrzekamy

- Nie będziemy śmiecić w lesie i parku – Przyrzekamy

- W lesie będziemy zachowywać spokój i ciszę – Przyrzekamy

- Nie będziemy niszczyć drzew – Przyrzekamy.