SZKOLNIACY

Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy wrzesień już kończy się , od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują dzień przedszkolaka! Od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Dzień rozpoczął się od poznania genezy tego święta, dzieci nauczyły się hymnu przedszkolaka, wysłuchały też innych piosenek o tematyce przedszkolnej.

Pobyt w przedszkolu umilały zabawy ruchowe z wykorzystaniem kolorowych balonów. Dzieci miały również zdrowy, owocowy i słodki poczęstunek, który był dopełnieniem pysznego przedszkolnego obiadku.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom za aktywny udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2021" nasze przedszkolaki, wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły uprzątnąć teren wokół przedszkola. Dzieci z radością zabrały się do zamiatania i zbierania drobnych śmieci.Porządkowanie terenu było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na zanieczyszczanie środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze dobro wspólne.

Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona "Szkolniaków" do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

W ramach Święta Drzewa prowadzona jest akcja sadzenia drzew.

Celem Święta Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

Grupa Szkolniacy również posadziła swoje drzewko. Dąb " Szkolniak" dumnie rośnie na terenie naszego przedszkola.Bardzo dziękujemy rodzicom za zakup drzewka.