2016-05-12

Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny w przedszkolu „Jacek i Agatka"

Dnia 12 maja br. w Przedszkolu Jacek i Agatka w Kaszczorku odbył się już IV Przegląd Wierszyków Logopedycznych „Czary-mary, riki-tiki – połamiemy dziś języki”. W przeglądzie udział wzięli przedstawiciele 7 toruńskich przedszkoli. Pomimo sporej tremy, wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się po mistrzowsku.

2016-05-10

Zajęcia zumby w MDK

Dzieci z grup Starszacy i Szkolniacy miały okazję uczestniczyć w niezwykle atrakcyjnych zajęciach sportowych. Poznały podstawowe kroki i techniki Zumby doskonale się przy tym bawiąc. Uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach ma na celu wszechstronny rozwój dziecka, a także odkrycie zainteresowań przedszkolaków, które będą mogły w przyszłości rozwijać.

2016-05-09

Spotkanie z muzyką w CKK Jordanki "Dźwiękowy teatr przyrody"

Naśladowanie głosów przyrody - śpiewu ptaków, szumu wiatru i wody, burzy... We wszystkich okresach historii muzyka ilustracyjna była lubiana przez kompozytorów jak i słuchaczy.

2016-05-22

Dzień Flagi RP - marsz przedszkolaków z flagą Polski

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

2016-04-29

XVIII Przegląd Interpretacji Przedszkolnej

W naszym przedszkolu odbył się XVIII Przegląd Interpretacji Przedszkolnej. Gościliśmy przedstawicieli dwunastu toruńskich przedszkoli. Przegląd urozmaicił występ absolwentki naszego przedszkola, laureatki licznych konkursów recytatorskich poezji i prozy.