POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu
w okresie stanu epidemii

W trosce o zdrowie  i bezpieczeństwo klientów w okresie stanu epidemii proponujemy następujące formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

1. DLA NAUCZYCIELI

• poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • prowadzenia rozmowy z rodzicem dotyczącej obecnej sytuacji oraz konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie całej rodziny,
  • redukowania poziomu lęku u uczniów i ich rodziców,
  • organizacji pracy ucznia w trakcie nauki zdalnej,
  • dostosowania wymagań edukacyjnych podczas edukacji zdalnej,
  • trudności emocjonalno-motywacyjnych uczniów, z uwzględnieniem radzenia sobie z samodzielną nauką w domu i ocenianiem,
  • trudności emocjonalno-społecznych uczniów wynikających z obecnej sytuacji i izolacji społecznej.

2. DLA UCZNIÓW

• poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • dbania o zdrowie psychiczne, planowania i organizacji samodzielnej nauki w domu oraz terminowości wykonywania zadań w systemie zdalnym,radzenia sobie z sytuacją ekspozycji społecznej podczas zajęć on-line,
  • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną,
  • radzenia sobie z ocenianiem w systemie zdalnym,
  • uświadamiania cyberzagrożeń i sposobów reagowania na nie,
  • zaspakajania potrzeby własnej przestrzeni,
  • radzenia sobie z izolacją społeczną i zaspokojenia potrzeby kontaktów rówieśniczych.

3. DLA RODZICÓW

• poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
  • prowadzenia rozmowy z dzieckiem dotyczącej konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie swoje i innych,
  • trudności edukacyjnych,
  • trudności wychowawczych
  • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz zdalnym nauczaniem
  • wspomagania dziecka w procesie samodzielnej nauki w domu –harmonogram dnia, planowanie pracy i motywowanie do wysiłku intelektualnego, bezpieczeństwa w sieci,
  • wstępna diagnoza problemu: wywiady zdalne, analiza dostarczonej dokumentacji, porady,
  • konsultacje zaburzeń integracji sensorycznej,
  • konsultacje logopedyczne, wydawanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i indywidualnego nauczania, opinii wwrd niewymagających przeprowadzenia pełnej diagnozy w poradni

Zgłoszenia na badania proszę kierować na adres sekretariat@ppp.torun.pl (druki do pobrania na stronie www.ppp.torun.pl zakładka: wzory druków).

Sprawy dotyczące pomocy (pytania, prośby, wskazówki do pracy z dzieckiem) prosimy kierować na adres  pomoc.poradnia@ppp.torun.pl

Specjaliści  poradni są dostępni pod numerami telefonu: 56 622 29 91, 56 622 46 17 oraz 798 855 963  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Uwaga: numery telefonów 56 622 29 91 i 56 622 46 17 są numerami stacjonarnymi, które działają z wykorzystaniem internetu. Mają miejsce sytuacje, kiedy występują trudności z funkcjonowaniem internetu – wówczas połączenia na te numery nie działają (mimo że sygnał słyszany w słuchawce sugeruje wolną linię). W takich sytuacjach prosimy kontaktować się na numer mobilny 798 855 963.

W zmienionej formule kontynuujemy konsultacje z zakresu poradnictwa psychologiczno – pedagogicznego, które wcześniej odbywały się na terenie szkół i przedszkoli. W każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 16.00 -18.00 specjaliści poradni pełnią dyżury konsultacyjne pod numerem 509 919 079.

Zapraszamy do korzystania z naszych propozycji wsparcia. Staramy się pomóc w każdej zgłaszanej potrzebie.

(-)
Alina Jaworska
Wicedyrektor Poradni
Psychologiczno – Pedagogicznej w Toruniu

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

W TORUNIU

ZAPRASZA

do korzystania z porad psychologiczno-pedagogicznych

DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6)

telefon 56 6222991

ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNEGO M.IN. WTEDY, GDY NIEPOKÓJ BUDZI DZIECKO W ZAKRESIE EDUKACJI LUB ZACHOWANIA, GDY NIE WIADOMO JAK DZIECKU POMÓC, JAK Z NIM POSTĘPOWAĆ LUB TEŻ JAKĄ POMOC (I JAK) MOŻNA UZYSKAĆ W NASZEJ PORADNI.

Spotkanie ze specjalistą dostępne jest dla każdego rodzica i nauczyciela – nieodpłatnie, bez skierowania, bez wcześniejszego umawiania, bez rejonizacji.

Konsultacje prowadzimy w dniach zajęć edukacyjnych w szkołach – zgodnie z kalendarzem roku szkolnego. W celu upewnienia się, że punkt działa w wybranym przez Państwa terminie – zachęcamy do odwiedzenia www.ppp.torun.pl zakładka OGŁOSZENIA/AKTUALNOŚCI (tam zamieszczamy informacje o ewentualnych zmianach organizacyjnych).