O przedszkolu

Nasze przedszkole powstało w 1964 r. W grudniu 2014 r. obchodziliśmy jego 50-lecie. Jesteśmy jedną z najstarszych placówek przedszkolnych w Toruniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ogromnemu zaangażowaniu kadry pedagogicznej możemy przekazać dzieciom to, co najlepsze.

W naszej placówce staramy się stworzyć przedszkolakom jak najlepsze warunki do rozwoju, zapewnić im prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo oraz ciepłą, życzliwą atmosferę. Każde dziecko traktujemy indywidualnie, zwracając uwagę na jego potrzeby, zdolności i pasje. Naszymi priorytetami są radość dzieci i zadowolenie rodziców.

Nasza kadra to wysoko wykwalifikowani specjaliści, głównie nauczyciele dyplomowani, dla których praca z dziećmi to pasja, a nie tylko zawód. Swoje obowiązki wykonują z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, wkładając całe serce w naukę i wychowanie swoich podopiecznych.

Do dyspozycji mamy 10 sal dydaktycznych oraz salę komputerową. Sale wyposażone są w sprzęt niezbędny do realizowania programu oraz wspomagania rozwoju dzieci. Liczne pomoce dydaktyczne oraz kolorowe zabawki ułatwiają przedszkolakom poznawanie świata zarówno poprzez zabawę, jak i przez naukę. Na terenie przedszkola znajduje się zmodernizowany plac zabaw, na którym dzieci lubią spędzać czas. W planach jest również utworzenie sali gimnastycznej w budynku przedszkola. Bliskie sąsiedztwo Parku Miejskiego sprawia, że nauczyciele często zabierają tam dzieci przeprowadzając ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu