2016-04-07

Zajęcia edukacyjne w bibliotece osiedlowej

Grupa Biedronek udała się na zajęcia edukacyjne w bibliotece osiedlowej. Warsztaty dla przedszkolaków kształtują umiejętności prawidłowego korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez dzieci, uczą sposobów docierania do informacji i wykorzystania ich we wlasciwy sposób.

2016-04-04

Spotkanie z muzyką w CKK Jordanki "Wiosenna układanka"

Wiosenna układanka – elementy dzieła muzycznego. Muzyka początkowo opierała się na jednym elemencie jakim jest rytm. Każde dzieło muzyczne działa na naszą psychikę za pomocą odpowiednio uporządkowanych dźwięków. Dzieło muzyczne składa się z rytmu, harmonii, dynamiki, artykulacji, kolorystyki i melodyki.

2016-04-01

Urodziny Filusia na Starym Rynku

Dnia 1 kwietnia dzieci z grup Szkolniacy i Starszacy wzięły udział w IX obchodach imienin Zbigniewa Lengrena, słynnego rysownika i autora satyrycznych komiksów o przygodach Profesora Filutka i jego psa Filusia. Uroczystość była niezwykle bogata w różnego rodzaje atrakcje dla dzieci.

2016-03-23

Śniadanie wielkanocne i zajączek w przedszkolu

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania.

2016-03-21

Przywitanie wiosny - marsz przedszkolaków

Z okazji powitania wiosny w naszym przedszkolu został zorganizowany uroczysty marsz przedszkolaków. Kolorowo ubrane dzieci z transparentami witającymi wiosnę przemaszerowały przez park miejski zwracając uwagę okolicznych przechodniów.