Wiosenny Turniej Przedszkolaków w Ogrodzie Zoobotanicznym

20 marca "Zuchy" wybrały się do Ogrodu Zoobotanicznego, aby wspólnie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 6 wziąć udział w IV Wiosennym Turnieju Przedszkolaków. Spotkanie miało miejsce w plenerze. Zadania nie były łatwe, gdyż dzieci musiały rozpoznać na ilustracjach ptaki oraz określić, czy zimują w Polsce, czy też odlatują do ciepłych krajów. Inną konkurencją było rozpoznanie zwierząt na ilustracjach, a następnie naśladowanie ich odgłosów tak, aby drużyna odgadła, o jakie zwierzęta chodzi. Również nie zabrakło konkurencji sportowych, tj. rzut marchewka do obręczy, podawanie główki sałaty oraz przeciąganie liny.
Na zakończenie zostały wręczone dyplomy oraz kalendarze i lizaki dla dzieci.

Tego dnia w Ogrodzie Zoobotanicznym miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, mianowicie otwarcie wystawy malarstwa Izy Niewiadomskiej-Labiak z cyklu "Wiosna". Artystka nie tylko maluje, ale takze pisze wiersze i opowiadania dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję posłuchać jednego z opowiadań w wykonaniu nasej autorki.