Toruńskie Dni Rodziny

Od 13 do 22 maja 2016 r. w Toruniu obchodzone są Toruńskie Dni Rodziny. 15 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma już swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. Toruńskie rodziny mogą korzystać specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji, spektakli, spotkań, warsztatów i imprez sportowo-rekreacyjnych w ramach. Nasze przedszkole również włącza się w obchody tego święta organizując spotkania dzieci z rodzicami. Charakter spotkań jest bordzo różny - od zabaw ruchowo-sportowych, występow i zajęć artystycznych, plastycznych po wspólne śpiewy i tańce. W ramach tych spotkań obchodzony jest również Dzień Matki przypadajacy na 26 maja. Główną ideą jest wspólne spędzenie czasu, poświęcenie go wyłącznie dzieciom, zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest pielęgnowanie więzi i bycie razem.