Nabór uzupełniający do przedszkoli

W poniedziałek, 6 czerwca 2016 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Toruniu. Zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci na wolne miejsca.

Przedszkola miejskie dysponują 217 miejscami, w tym:

• 207 miejsc dla dzieci 3-letnich
  • 2 miejsca dla dzieci 4-letnich
  • 8 miejsc dla dzieci 6-letnich

Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych dysponują 133 miejscami, w tym:

• 34 miejsca dla dzieci 3-letnich
  • 39 miejsc dla dzieci 4-letnich
  • 33 miejsca dla dzieci 5-letnich
  • 27 miejsc dla dzieci 6-letnich i starszych

Wnioski można składać do 10 czerwca 2016 roku.

Lista placówek posiadających wolne miejsca

Przedszkole Miejskie nr 4 posiada 6 wolnych miejsc dla dzieci 3-letnich.

Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie za pomocą systemu elektronicznego:
- rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka maksymalnie do 5 przedszkoli/oddziałów przedszkolnych
- podstawą zapisania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego jest złożenie w "przedszkolu/szkole podstawowej pierwszego wyboru" wypełnionego wniosku w terminie od 6 do 10 czerwca 2016 r.

Uwaga!
Rodzic składa wydrukowany z systemu wniosek tylko w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Od 6 czerwca 2016 r. będzie można wypełnić wniosek w wersji elektronicznej dostępny na portalu dla rodziców:

torun.przedszkola.vnabor.pl

W przypadku braku dostępu do Internetu druk wniosku można otrzymać w wybranym przedszkolu /szkole podstawowej i wypełnić w formie papierowej.
Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające dane w nim zawarte.
Kolejność zgłoszenia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.

Ważne terminy:

• 6-10 czerwca 2016 r. – składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola
  • 20 czerwca 2016 r. – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli
  • 20-30 czerwca 2016 r. do godz. 15:00 – potwierdzanie woli rodziców przyjęcia do przedszkola dziecka zakwalifikowanego do placówki w wyniku rekrutacji. Nie dokonanie potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce
  • 1 lipca 2016 r. – ogłoszenie list dzieci przyjętych.