„DO SKLEPÓW WYRUSZAMY GDY ZAKUPY ZROBIĆ MAMY – ZAJĄCZKI POZNAJĄ ZAWÓD SPRZEDAWCY”

Dzieci z grupy „Zajączki” w marcu poznały zawód sprzedawcy. Dowiedziały się, że jest on ważny, potrzebny i ciężki. Należy darzyć osoby pracujące w sklepie szacunkiem. W zorganizowanym w sali „Sklepie” bawiły się w ekspedientów i kupujących – klientów. Pamiętały o stosowaniu zwrotów grzecznościowych: „Dzień dobry – Do widzenia”, „Proszę – Dziękuję”, „Miłego dnia”. Pilnowały żeby „towar” w naszym sklepie był poukładany według asortymentu. Wzbogaciły swoje słownictwo w tym zakresie. Niezapomnianym wrażeniem była wycieczka do pobliskiego sklepu spożywczego. Dzieci wiedziały jak się zachować w  sklepie, były bystrymi obserwatorami, nazywały wyeksponowany różny towar na półkach, porozmawiały z Panią sprzedawczynią oraz dokonały zakupu. Niektóre były zaproszone za ladę i wcieliły się w prawdziwego sprzedawcę. Wycieczka była dla naszych „Zajączków” niezapomnianym, radosnym, pozytywnym przeżyciem.

Oto kilka zdjęć