Zbiórka makulatury w naszym przedszkolu

Zbiórka makulatury w naszym Przedszkolu

Przedszkole Miejskie nr 4 w Toruniu w roku szkolnym 2018/2019ponownie przystąpiło do konkursu „Zbieramy makulaturę”, której organizatorem był Prezydent Miasta Torunia. Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych, w tym poszerzanie wiedzy na temat zasad prawidłowego gospodarowania odpadami, wyrabianie nawyku selektywnego zbierania odpadów wśród dzieci i ich rodzin oraz zwiększanie ilości odpadówo właściwościach surowców wtórnych odbieranych z terenu Gminy Miasta Torunia i przekazywanych do zagospodarowania w procesie recyklingu.

Równieżdzięki zbiórce przyczyniliśmy się z pewnością do uratowania wielu drzew które, jak wiadomo produkują niezbędny do życia tlen. Każde 100 kg papieru to średniej wielkości 2 drzewa. Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

Zbiórka surowców wtórnych w postaci papieru i tektury prowadzona była w przedszkolu zgodnie z regulaminem akcji konkursowej w terminie od 15 września 2018 r. do 31 marca 2019 roku. Nasi podopieczni, ich rodzice oraz pracownicy przedszkola chętnie brali udział w konkursie przynosząc raz w tygodniu zebraną makulaturę oraz zbierając odpady papiernicze uzyskiwane w trakcie pracy wychowawczo-dydaktycznej.

W sumie udało się zebrać 4236kg cennego surowca. Pieniądze pozyskane z makulatury zostały wpłacone na konto Rady Rodziców.

Najwięcej makulatury dostarczyły dzieci z grupy „Krasnale” (925 kg)

drugie miejsce zajęła grupa „Muchomorki” (828 kg)

na trzecim miejscu znalazła się grupa „Starszacy”  (812 kg).

Gratulacje należą się dzieciom, które szczególnie aktywnie włączyły się do konkursu i przyniosły największą ilość makulatury:

1. Michał K. – „KRASNALE”
  2. Samuel K. – „STARSZACY”
  3. Michał O. – „MUCHOMORKI”
  4. Matylda K. – „MUCHOMORKI”
  5. Zuzanna K. – „MUCHOMORKI”
  6. Maksymilian B. – „ZAJĄCZKI”
  7. Nikodem Ch. – „SZKOLNIACY”
  8. Nikodem G. – „PSZCZÓŁKI”
  9. Amelia K. – „ZUCHY”
  10. Filip S. – „ZUCHY”
  11. Krzysztof C. – „MISIE”