Zajęcia muzealne w Domu Eskenów

Dzieci z grupy Motyle miały okazję uczestniczy w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu w budynku Domu Eskenów. Temat zajęć to: "Sekrety i skarby z pradawnej skrzyni – o biżuterii i uzbrojeniu w pradziejach".

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze sztuką wykuwania biżuterii i uzbrojenia w pradziejach, poznać techniki i narzędzia kowalskie wykorzystywane przed wiekami. Dzieci dowiedziały się jak jak wyglądała pradawna kuźnia, jakie narzędzia kowalskie używane były dawniej, a jakie współcześnie.

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i zadawały prowadzącym mnóstwo pytań. Doskonale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Do przedszkola wróciły bogatsze o wiedzę o zamierzchłych czasach.