2015-06-24

Uroczystość pożegnania z przedszkolem

W dniach 22,23 i 24 czerwca w pięciu najstarszych grupach przedszkolnych odbyło się uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej. Dzieci wraz z Paniami przygotowały programy artystyczne będące podsumowaniem ich pobytu w przedszkolu oraz swoistym pożegnaniem z tym niezwykłym okresem w ich życiu.

2015-06-15

Wyjście do komisariatu policji

Grupy Motyli i Szkolniaków uczestniczyły w spotkaniu z toruńskimi policjantami.

2015-06-15

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Muzyka na wodzie"

Przedszkolaki po raz kolejny wysłuchały audycji zaprezentowanej przez muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem artyści zorganizowali spotkanie z instrumentami dętymj. Tego typu audycje muzyczne wpisały się na stałe w kalendarz naszego przedszkola, co pozwala nam obcować z kulturą wysoką.

2015-06-11

Mała Toruńska Olimpiada dla Przedszkoli

Nasze przedszkolaki po raz kolejny potwierdziły wysoką sprawność fizyczną podczas finału 8. Małej Toruńskiej Olimpiady dla Przedszkoli. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Toruniu. W imprezie udział wzięło 19 drużyn z przedszkoli miejskich i oddziałów „0”, a także przedszkola niepubliczne.

2015-06-06

Występ naszych przedszkolaków na XXI Michaylandzie

Michayland to impreza organizowana przez Oratorium w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Podczas Michaylandu na scenie wystąpiły dzieci z grupy Szkolniacy z naszego przedszkola. Przedszkolaki śpiewały piosenki i tańczyły, za co nagrodzone zostały gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

2015-06-03

"Zuchy" na spotkaniu z pensjonariuszami DDPS

Współpraca naszego przedszkola oraz pensjonariuszy DDPS trwa już od wielu lat. My zapraszamy babcie i dziadków w styczniu do naszego przedszkola, oni zaś zapraszają nas do siebie w czerwcu z okazji Dnia Dziecka. Tego roku, ten zaszczyt przypadł w udziale dzieciom z grupy "Zuchy".

2015-06-02

Plebiscyt na „Przedszkole Nowości Roku 2015"

Gazeta „Nowości" rozpoczęła I etap głosowania w plebiscycie „Przedszkole Nowości Roku 2015", w którym Czytelnicy wybiorą najlepsze, najbardziej przyjazne, posiadające w ofercie ciekawe zajęcia oraz mające profesjonalną kadrę przedszkola z Torunia i okolic.

2015-06-01

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Dzien Dziecka obfitował w liczne atrakcje. W naszym przedszkolu zostały zorganizowane kolorowe zabawy. Każda grupa zamieniła się w detektywów i musiała odnaleźć ukryta na terenie przedszkola tajemniczą kopertę. W kopertach było zadanie do wykonania, a każdy kto je wykonał, otrzymał słodką niespodziankę.

2015-05-31

XXXIV DZIECIĘCY PRZEGLĄD FOLKLORU WIEJSKIEGO

W tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego odbywającego się o pod hasłem "Ene due rabe", w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, przedszkole było reprezentowane przez grupę Motyle. Hasło przewodnie nawoływało przede wszystkim do wspólnej zabawy.

2015-05-29

Rodzinne rymowanie - rysowanie

29 maja 2015r. w Przedszkolu Miejskim Nr 15 w Toruniu podczas Festynu Rodzinnego odbyło się rozstrzygnięcie VII Wojewódzkiego Konkursu Logopedycznego "Rodzinne rymowanie – rysowanie", którego tematem w tym roku było: (Nie) trudna głoska [r].

2015-05-29

"Zuchy" na przedstawieniu teatralnym "Kot w butach"

29 maja „ Zuchy” zostały zaproszone do Przedszkola Miejskiego Nr 17 na przedstawienie teatralne. Tradycją już jest, iż rodzice z „siedemnastki” przygotowują dla dzieci corocznie bajeczkę z okazji Dnia Dziecka. Towarzyszy temu wiele śmiechu i radości, gdyż bajki poza morałem, obfitują w humor.

2015-05-26

Wycieczka do Wiejskiego Gospodarstwa Ekologicznego

W dniach 25 i 26 maja odbyły się wycieczki przedszkolaków do Wiejskiego Gospodarstwa Ekologicznego Babaluda w Parowie Falęckiej. Tematem zajęć edukacyjnych była "Tradycja w mleku zamknięta". Zwiedzając gospodarstwo dzieci poznały zwierzęta w nim żyjące.

2015-05-15

Obchody Międzynarodowych Dni Rodziny w przedszkolu

15 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma już swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. Toruńskie Dni Rodziny to inicjatywa mająca na celu promocję rodziny i podkreślenie jej znaczenia w społeczeństwie.

2015-05-15

Dzień Niezapominajki w przedszkolu

Od kilkunastu lat 15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody, jej różnorodność biologiczną, rozpiętość gatunków występujących na terenie Polski, a także przypominamy o potrzebie jej ochrony.

2015-05-15

IX Bieg im. św. Jana Pawła II na toruńskiej Martówce

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z Torunia i okolic rywalizowali w IX Biegu im. św. Jana Pawła II. Zawody rozegrano na toruńskiej Martówce. Głównym organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 13, której patronem jest polski Papież.

2015-05-14

Wędrująca książka u Zuchów

Przedszkolaki z grupy Zuchy wzięły udział w akcji: "Wędrująca książka", której celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek. Inspiracja do stworzenia akcji została zaczerpnięta z oryginalnej akcji Bookcrossing.

2015-05-14

Warsztaty w Muzeum Piernika

Przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach, które odbyły się w Muzeum Piernika w Toruniu. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni dzieci obserwowały jak odbywa się produkcja pierników według starych receptur.

2015-05-12

Warsztaty w Domu Mikołaja Kopernika (grupa Motyle)

2015-05-11

Zajęcia w Ogrodzie Zoobotanicznym "Rekordziści świata zwierząt"

Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych pod hasłem" "Rekordziści świata zwierząt". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z niezwykłym zróżnicowaniem wśród zwierząt żyjących na Ziemi.

2015-05-11

Spotkanie z muzyką "Dla Elizy" - muzyka z dedykacją

Dzieci, uczestnicząc w cyklu "Spotkania z muzyką" w Dworze Artusa, tym razem miały okazję zapoznać się z muzyką z dedykacją. Podczas koncertu zatytułowanego "Dla Elizy - muzyka z dedykacją" przedszkolaki wysłuchały m.in. "Marzenie" R. Schumana, "Słoń" i "Łabędź" z "Karnawału zwierząt" - C. Saint-Saëns.

2015-05-10

Konkurs logopedyczny "Razem z wiosną zrób minę radosną"

10 maja 2015 odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego międzyprzedszkolnego konkursu logopedycznego organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Polskiego Związku Logopedów na najzabawniejszą logopedyczną minkę dziecięcą: "Razem z wiosną zrób minę radosną".

2015-05-07

Udział Zuchów w lekcji w Szkole Podstawowej nr 13

2015-05-05

Wyjście Motyli do Straży Pożarnej

Wyjście przedszkolaków do siedziby Straży Pożarnej było niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji.

2015-04-29

Zawody sportowe "Jestem sprawny"

Dzieci z grup "Pszczółki"i "Krasnale" wzięły udział w zawodach sportowych pod hasłem: "Jestem sprawny", które odbyły się na dworze, na terenie naszego przedszkola.

2015-04-27

Wyjście Szkolniaków do Muzeum Piernika

Przedszkolaki z grupy "Szkolniacy" miały okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach, które odbyły się w Muzeum Piernika w Toruniu. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni dzieci obserwowały jak odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób, narzędziami, jakich używano 500 lat temu.

2015-04-24

XVII Artystyczny Przegląd Interpretacji Przedszkolnej

W naszym przedszkolu odbył się XVII Przegląd Interpretacji Przedszkolnej. Gościliśmy przedstawicieli dziesięciu toruńskich przedszkoli.

2015-04-23

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - warsztaty w bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w większości krajów od 1996 roku w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku. Jest on okazją do prezentacji książki, spotkań z twórcami, wieczorów autorskich, wystaw i zabaw.

2015-04-22

Wyjście do Domu Legend - Starszacy

W kwietniu grupa "Starszacy" wybrała się do Domu Legend. Dzięki temu miejscu dzieci przeniosły się w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. W zacnym wnętrzu średniowiecznej piwnicy usłyszały o pradawnych, przekazywanych słownie legendach toruńskich.

2015-04-22

Zabawy sportowe z piłką nożną

W dniu 22 kwietnia w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zabawy sportowe. Wszystkie atrakcje zostały zorganizowane przy współpracy naszego przedszkola z Akademią Malucha. Zajęcia te miały charakter ogólnorozwojowy inspirowane piłką nożną.

2015-04-20

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Paczka z puentą"

Przedszkolaki po raz kolejny wysłuchały audycji zaprezentowanej przez muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem artyści opowiadali głównie o muzyce baletowej. Tego typu audycje muzyczne wpisały się na stałe w kalendarz naszego przedszkola, co pozwala nam obcować z kulturą wysoką.

2015-04-17

Konkurs pt."Wiem wszystko o zdrowiu"

O tym, że należy dbać o zdrowie wiedzą wszystkie przedszkolaki. Swoją wiedzą na temat co sprzyja, a co zagraża zdrowiu, za zrobić, aby być silnym i zdrowym miały okazję wykazać się najstarsze dzieci biorąc udział w konkursie "Dbam o zdrowie".

2015-04-16

Drzwi Otwarte w przedszkolu

W dniu 16 kwietnia na terenie naszego przedszkola mielimy przyjemność goszczenia przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzień ten był pełen niespodzianek, które zostały przygotowane przez panie wychowawczynie wraz z podopiecznymi. Hasłem przewodnim tegorocznych zajęć były "Kolorowe liczby".

2015-04-15

Wizyta w Schronisku dla zwierząt

15 kwietnia dzieci z grupy "Szkolniacy" brały udział w zajęciach dydaktycznych "Mam psa i co dalej?", które odbyły się w Miejskim Schronisku dla zwierząt w Toruniu. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu i dużo ich nauczyły.

2015-04-14

Warsztaty "Witraże" w Ratuszu Staromiejskim

2015-04-14

Wyjście do Planetarium na seans "Mój przyjaciel Niko"

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wspaniały seans pt. "Mój przyjaciel Niko". To astronomiczna i zarazem przygodowa opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Oprócz historii człowieka, dzieci mogły poznać również gwiazdozbiory.

2015-04-14

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 do przedszkoli miejskich

i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Przedstawiamy szczegółowo zasady i kryteria naboru wraz z instrukcją wprowadzania wniosku do systemu Formico

2015-04-08

Drzwi Otwarte 16 kwietnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na Drzwi Otwarte naszego przedszkola, które odbędą się już 16 kwietnia 2015 r. W tym czasie będzie można zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia, obejrzeć wystawy, pomoce dydaktyczne oraz porozmawiać z nauczycielami.

2015-04-14

Zdjęcia z balu karnawałowego - do pobrania

Osoby, do których nie dotarła płyta ze zdjęciami z balu mogą je pobrać spod poniższych linków:

2015-04-13

Wyjście Starszaków do Centrum Sztuki Współczesnej

Dzieci z grupy Starszacy wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w CSW pod hasłem: "Barwa. Wirówka kolorów". Przedszkolaki dowiedziały się wszystkiego o kolorach. Miały też okazję stworzyć własne dzieła, podczas których powstawania obserwowały, jak łączą się i mieszają barwy.

2015-04-01

Wielkanocne śniadanie przedszkolaków

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: jajka, szynki oraz babki wielkanocnej.

2015-03-23

Wizyta Fabryki Uśmiechu w naszym przedszkolu.

Do naszego przedszkola zawitały przedstawicielki Fabryki Uśmiechu. Trzy dziewczyny z Torunia wpadły na niezwykły pomysł. Stworzyły Fabrykę Uśmiechu i... rozdają uśmiechy. Jak to robią? Na czym polega Fabryka Uśmiechu?

2015-03-23

Wyjście Motyli do Manufaktury Słodyczy

Motyle wzięły udział w zwiedzaniu toruńskiej Manufaktury Słodyczy oraz miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których obserwowały proces ręcznego tworzenia cukierków i lizaków.

2015-03-20

Wiosenny Turniej Przedszkolaków w Ogrodzie Zoobotanicznym

W Ogrodzie Zoobotanicznym odbył się Wiosenny Turniej Przedszkolaków. Na uczestników zabawy czekały ciekawe zadania – zagadki przyrodnicze i konkurencje sportowe. Rywalizujące grupy otrzymały dyplomy i mogli skorzystać z darmowych zajęć dydaktycznych, a każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek.

2015-03-19

Kubusiowi Przyjaciele Natury - występy przedszkolaków

W ramach programu edukacyjnego dla przedszkoli - "Kubusiowi Przyjaciele Natury " w przedszkolu odbyły się występy przygotowane przez dzieci. Każda grupa przygotowała inscenizację o tematyce zdrowotnej.

2015-03-17

Udział w konkursie plastycznym "Zabytki Torunia"

Przedszkolaki licznie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. Zabytki Torunia. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej techniką collage. Najciekawsze prace można zobaczyć na wystawie znajdującej się na parterze przedszkola.

2015-03-17

Wyjazd do Teatru Zaczarowany Świat na spektakl "Tajemnicze jajko"

Przedszkolaki udały się do Teatru na przedstawienie pod tytułem "Tajemnicze jajko". Spektakl był bardzo kolorowy, plastyczny i zaskoczył dzieci ilością kukiełek. Wśród kolorowej dekoracji, otwierających i zamykających się licznych okienek pojawiały się różne zwierzaki.

2015-03-16

Zimowa Toruńska Olimpiada dla Przedszkolaków

Nasze przedszkole w VIII Zimowej Toruńskiej Olimpiadzie dla Przedszkolaków reprezentowała grupa Zuchy. Zawody odbyły się w toruńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Organizatorem wszystkich rozgrywek Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół jest Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

2015-03-13

Konkurs "Moja rodzina żyje zdrowo"

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. "Moja rodzina żyje zdrowo". Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich grup. Głównym celem konkursu była promocja więzi rodzinnych oraz pogłębianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

2015-03-10

X Międzyprzedszkolny Konkurs "Wierszyki łamiące dziecięce języki"

Dnia 10.03.2015r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się międzyprzedszkolny konkurs logopedyczny "Wierszyki łamiące dziecięce języki". W konkursie wzięły udział dzieci pięcio- i sześcioletnie z różnych przeszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, uczęszczające na terapię logopedyczną.

2015-03-09

Wiosna w Ogrodzie Zoobotanicznym

Grupa Szkolniaków wybrała się na poszukiwanie wiosny do Ogrodu Zobotanicznego. Przedszkolaki miały okazję obserwować, jak pierwsze rośliny budzą się do życia. Zakwitła leszczyna, oczar wirgiński i rannik wiosenny. Słychać świergot ptaków, widać kolory pierwszych kwiatów oraz pąki na drzewach i krzewach.

2015-03-06

Europejski dzień logopedy

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Celem wielu akcji organizowanych z tej okazji jest ułatwienie dostępu do profesjonalnej diagnozy osobom z zaburzeniami mowy, rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej i stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji.

2015-03-05

Bajka "Romeo i Mrówka" - wyjazd Starszaków do Baja Pomorskiego

Grupa Starszaków wybrała się do teatru Baj Pomorski, aby obejrzeć zabawne przedstawienie o miłości. Spektakl wyreżyserowany przez Laurę Słabińską to zabawna historia pełna efektów prestidigitatorskich. Opowiada o ślepej miłości dwojga na pozór niepasujących do siebie bohaterów – Mrówki i Mrówkojada.

2015-03-04

Zaproszenie na konsultacje

W dniu 9 marca 2014 r. w godzinach 14.00-16.30 w naszym przedszkolu dyżur pełnić będą psycholog i pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy na konsultacje indywidualne ze specjalistami.

2015-02-17

Wizyta w Planetarium

Przedszkolaki z grupy Motyle udały się do toruńskiego planetarium na ciekawy seans pt."Cudowna podróż". Podróżując do krańców czasu i przestrzeni miały okazję obejrzeć kolejne planety, gwiazdy i galaktyki oraz poznać związane z nimi mity greckie.

2015-02-12

Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu, jak co roku, odbył się bal karnawałowy. Na bal przybyły liczne królewny, księżniczki i wróżki. Nie brakowało zwierzątek takich jak żabki, myszki, kotki, biedronki, pszczółki czy motyle. Porządku pilnowali policjanci, żołnierze i kowboje, a w wyjątkowo trudnych sytuacjach mogliśmy liczyć na Spidermanów, Supermanów czy Zorro.

2015-02-09

Audycja muzyczna w Dworze Artusa "No to Bach"

Motyle i Pszczółki uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pt. "No to Bach - 330 roczna urodzin"

2015-02-06

Wyjście do Domu Kopernika

Przedszkolaki z grupy Zuchy miały okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Domu Kopernika.

2015-02-03

Wyjście Motyli do Muzeum Etnograficznego

Dzieci z grupy Motyle udały się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia edukacyjne pt.„Tradycja w małym paluszku”. Podczas zwiedzania skansenu dzieci mogły zobaczyć i posłuchać w jaki sposób w dawnych czasach obchodzono święta Bożego Narodzenia na kujawskiej wsi.

2015-02-02

Koncert kolęd w wykonaniu absolwentów przedszkola

W naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd, na którym wystąpili najbardziej uzdolnieni absolwenci naszego przedszkola. Szczegóły wkrótce!

2015-01-19

Warsztaty plastyczne "Zwierzaki - fakturzaki" w CSW

Przedszkolaki z grupy Motyle wzięły udział w warsztatach plastycznych pod hasłem "Zwierzaki - fakturzaki" przygotowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

2015-01-19

Dzień Seniora

W dniu 19 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie naszych przedszkolaków z pensjonariuszami Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. Dzieci z grupy Zuchy zaprezentowały bogaty program artystyczny dla Babć i Dziadków oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń.

2015-01-12

Wyjście do Dworu Artusa "Kanon w rytmie samby"

Dzieci z grup Starszacy i Motyle miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych w Dworze Artusa pod hasłem: "Kanon w rytmie samby rytmiczny, wokalny, instrumentalny" w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

2015-01-13

Zdjęcia do pobrania

Zdjęcia z obchodów 50-lecia przedszkola, Wigilii oraz spotkań z Mikołajem są do pobrania w dużej rozdzielczości do 30.01.2015 r. Szczegóły w aktualnościach w poszczególnych wydarzeniach.

2015-01-01

Życzenia noworoczne

Wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku - zdrowia, szczęścia, pomyślności, realizacji planów, spełnienia marzeń, sukcesów osobistych i zawodowych. Niech 2015 rok będzie czasem wypełnionym pokojem, miłością i dobrem, pełnym wyjątkowych chwil w otoczeniu bliskich osób.

2014-12-18

Wigilia w przedszkolu

Zdjęcia z przedszkolnej Wigilii oraz ze spotkań z Mikołajem dzieci z poszczególnych grup można pobrać spod następujących linków.

2014-12-13

Obchody 50-lecia przedszkola dla zaproszonych gości

13 grudnia 2014 r. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia Przedszkola Miejskiego nr 4 w Toruniu. Program składał się z części oficjalnej, artystycznej oraz slodkiego poczęstunku. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz Miasta Torunia, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, obecni i emerytowani pracownicy przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców i inni zaproszeni goście.

2014-12-05

Mikołaj w przedszkolu

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Zostawił dla dzieci słodkie upominki w postaci kalendarzy adwentowych wypełnionych czekoladkami i obiecał pojawić się jeszcze na uroczystej Wigilii w przedszkolu, która odbędzie się 18 grudnia.

2014-12-04

50 urodziny naszego przedszkola

4 grudnia 2014 r. całe przedszkole hucznie świętowało piękny jubileusz - 50-lecie istnienia Przedszkola Miejskiego nr 4 w Toruniu. Cała impreza była przygotowana specjalnie dla przedszkolaków. W tym dniu było wiele atrakcji - opowieści o przedszkolu, zabawy, oglądanie pamiątek i wspanały, urodzinowy tort.

2014-11-26

Finał akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"

26.11.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu odbył się finał akcji. Nasze przedszkole reprezentowała grupa 6-latków "Zuchy". Podczas finału dzieci przedstawiły krótki program artystyczny oraz wzięły udział w quizach. Każde przedszkole zostało nagrodzone materiałami oraz kamizelkami odblaskowymi.

2014-11-25

Wyjście do SP nr 13 z okazji "Światowego Dnia Pluszowego Misia"

Dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w uroczystych obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia", który stał się znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i wysłuchały historii powstania pluszowego misia.

2014-11-24

Wycieczka do manufaktury słodyczy

Dzieci z grupy Starszacy wybrały się do manufaktury słodyczy - Karmelowej Krainy. Na wycieczce przedszkolaki miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości. Przez cały czas obserwowały proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na kamienny blat.

2014-11-21

Teatr Frajda w przedszkolu - bajka "Szufladkowo"

Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl, z jakim przyjechał do przedszkola Teatr Frajda. Szufladkowo to bajka, której akcja toczy się w królewskiej kuchni. Młody Kucharzyk Michaś poznaje tajemnice sztuki kulinarnej i życia, które toczy się w kuchennych szufladach.

2014-11-20

25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka

20 listopada, w dniu 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Obchody tego dnia, w zamyśle mają stanowić impuls do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, aby lepiej je rozumieć i respektować.

2014-11-19

Obchody Jubileuszu 50-lecia Przedszkola Miejskiego nr 4

W dniach 4-12 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbędą się uroczystości związane z jego 50-leciem istnienia. Zaplanowano świętowanie urodzin przedszkola wraz z dziećmi, a także z zaproszonymi gośćmi.

2014-11-18

Zajęcia edukacyjne w bibliotece osiedlowej

Grupa Starszaków udała się na zajęcia edukacyjne w bibliotece osiedlowej. Warsztaty dla przedszkolaków kształtują umiejętności prawidłowego korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez dzieci, uczą sposobów docierania do informacji i wykorzystania jej w życiu codziennym oraz poszerzają wiedzę ogólną.

2014-11-18

Zabawy ruchowe na sali gimnastycznej SP 13

Przedszkolaki z grupy Krasnali miały okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach ruchowych przygotowanych specjalnie dla nich na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13. W ładnie wyposażonej sali gimnastycznej przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Dorotę Walkowską.

2014-11-17

Spotkanie z muzyką "Z wizytą w strasznym dworze"

Przedszkolaki ze starszych grup, jak co miesiąc, wybrały się do Dworu Artusa na spotkania z muzyką. Tym razem miały okazję zapoznać się z muzyką operową. Tytuł audycji, w której uczestniczyły to: "Z wizytą w strasznym dworze'.

2014-11-14

Zajęcia muzealne w Domu Eskenów

Dzieci z grupy Motyle miały okazję uczestniczy w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu w budynku Domu Eskenów. Temat zajęć to: "Sekrety i skarby z pradawnej skrzyni – o biżuterii i uzbrojeniu w pradziejach".

2014-11-04

Wyjście do Ratusza Staromiejskiego na zajęcia edukacyjne

Przedszkolaki z grupy Motyle wybrały się na zajęcia edukacyjne do toruńskiego Ratusza Staromiejskiego na zajęcia muzealne o tematyce "Herb Torunia". Wysłuchały legendy o aniele strzegącym miasta i dziejach powstania herbu.

2014-10-30

Zajęcia edukacyjne w ramach kampanii "Bądź widoczny..."

Nasze przedszkole przystąpiło do IV edycji projektu organizowanego pod hasłem "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". W ramach akcji 30.10.2014 w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne przez Wydział Prewencji KM Policji w Toruniu.

2014-10-25

Akcja paczka dla zwierzaczka

Jak co roku, w naszym przedszkolu została zorganizowana AKCJA PACZKA DLA ZWIERZACZKA. Przez cały październik zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, która została przekazana do zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem schroniska.

2014-10-24

Pasowanie na przedszkolaka

W dniach 22.10-24.10.2014 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Wzięły w niej udział dzieci z trzech najmłodszych grup. Był to szczególny dzień dla małych przedszkolaków, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ.

2014-10-16

VI Edycja akcji Tydzień Dobrego Chleba i zdrowego trybu życia

Fundacja Dobre Życie po raz kolejny organizuje ogólnopolską kampanię pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” w dniach 16-20 października 2017 r. Nasze przedszkole bierze udział w tej aukcji od kilku lat.

2014-10-15

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Jesienny wachlarz barw"

Przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej w sali wielkiej Dworu Artusa. Tematem spotkania był: „Jesienny wachlarz barw” – instrumenty dęte i muzyka ilustracyjna. Dzieci miały okazje zobaczyć i posłuchać gry na fagocie. Nauczyły się również śpiewać refrenu piosenki pt. „Jarzębina”.

2014-10-14

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. Dzieci z grup 5- i 6-latków przygotowały pod kierunkiem wychowawczyń programy artystyczne. Zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję wiersze, piosenki oraz tańce. Złożyły również nauczycielom życzenia, a na koniec zaśpiewały Sto lat.

2014-10-14

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za pasję i trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci. Życzymy Państwu dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

2014-10-11

Akcja "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"

Z przyjemnością informujemy, że przystąpiliśmy do tegorocznej akcji pod hasłem "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". W ramach akcji w przedszkolu zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne przez Wydział Prewencji KM Policji, konkurs plastyczny dla dzieci, a także przedszkole otrzyma kamizelki odblaskowe.

2014-10-10

Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 13 na zabawę "Bal jesienny"

Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" zostały zaproszone na zabawę pod hasłem "Bal jesienny" do zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 13.

2014-10-10

Udział w kampanii ekologicznej "dalEKOwzroczni"

Zapobieganie, segregacja i odzysk energii. Taką drogę postępowania z odpadami prezentują autorzy kampanii „dalEKOwzroczni”. Edukacja ekologiczna w ramach kampanii ma charakter społeczny i przyczynia się do podniesienia świadomości ekologicznej. Nasze przedszkole również włączyło się w tę akcję.

2014-10-08

Przedszkole Miejskie nr 4 na Facebooku

Zapraszamy na fanpage naszego przedszkola Przedszkole Miejskie nr 4 Toruń na facebooku. Na bieżąco pojawiają się na nim wszystkie aktualne informacje z życia przedszkola, ogłoszenia, ciekawe zdjęcia, wydarzenia, informacje o realizowanych akcjach i kampaniach.

2014-10-07

Wyjście do teatru na spektakl "W dolinie Muminków"

Przedszkolaki z grup Zuchy i Starszacy wybrały się do teatru Baj Pomorski na spektakl "W dolinie Muminków" wyreżyserowany przez Lenę Frankiewicz na podstawie opowieści Tove Jansson o świecie słynnych, małych Trolli. Dolina Muminków jest miejscem magicznym, zamieszkiwanym przez nietypowych bohaterów.

2014-10-06

Wyjście do Ogrodu Zoobotanicznego z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Przedszkolaki z grupy Starszacy wybrały się na wycieczkę do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego. W dniach 6-9 października 2014 r. na terenie Ogrodu jest obchodzony Światowy Tydzień Zwierząt. Edukacyjne spotkania Tygodnia Zwierząt dotyczą kampanii EAZA oraz zwierząt żyjących na terenie Ogrodu.

2014-10-04

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę jest żywą, czującą istotą, która również ma swoje prawa.

2014-10-04

ZDROWIU – TAK, UZALEŻNIENIOM – NIE

W sobotę 4 października zainaugurowana została lokalna kampania profilaktyczna „Październik 2014 – Zdrowiu TAK Uzależnieniom NIE” stanowiąca nieodłączny element programu działań Torunia na rzecz promocji zdrowego stylu życia i ograniczania powszechności używania środków psychoaktywnych w społeczności lokalnej.

2014-09-29

Projekt "Moja zdrowa rodzina"

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu zaprasza do włączenia się do akcji „Moja zdrowa rodzina". Projekt jest inicjatywą społeczną, w całości finansowaną z funduszy publicznych. Celem akcji jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw wśród dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży.

2014-09-23

Wyjście do Planetarium (grupa Motyle)

Dnia 23 września dzieci z grupy "Motyle" odwiedziły toruńskie Planetarium. Do wyjścia na "Cudowną podróż" przedszkolaki przygotowywały się przez kilka dni. Przynosiły książki o kosmosie, poznawały planety, ich kolor, kształt, dochodząc do wspólnego wniosku, że najpiękniejszą planetą jest Ziemia.

2014-09-22

Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Dużo melodii, trochę rytmu"

Przedszkolaki z grup "Motyle" i "Starszacy" miały okazję uczestniczyć w koncercie Spotkanie z muzyką w Dworze Artusa "Dużo melodii, trochę rytmu" – elementy muzyki/ fletnia pana, harfa

2014-09-21

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Od siedmiu lat 21 września to dzień, w którym ob­cho­dzony jest Świa­to­wy Dzień Or­de­ru Uśmie­chu. Dzień, w którym akcentuje się prawo dziecka do wyrażania własnego zdania. Ceremoniał de­ko­ra­cji Or­de­rem Uśmie­chu jest niezmienny.

2014-09-19

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Pragniemy z tej okazji przekazać wszystkim przedszkolakom - tym małym, tym średnim i tym całkiem dużym najlepsze życzenia! Rośnijcie zdrowo, uczcie się codziennie czegoś nowego i bawcie się w najlepsze!

2014-09-17

Wycieczka grupy Biedronek na farmę I HA HA

Nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę na farmę agroturystyczną I HA HA w Przecznie. Była to nagroda ufundowana przez Toruńską Agendę Kulturalną za zajęcie I miejsca finale konkursu Świętojańskie Wianki na Wiśle, który odbył się w 23.06.2014 r.

2014-09-12

Spotkanie ze Strażą Miejską

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem "Co zrobić, aby się nie zgubić?" rozpoczynającym cykl szkoleń dla dzieci pod hasłem Bezpieczny Przedszkolak.

2014-09-12

Ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2014/2015

Decyzją Rady Rodziców przedszkole podpisało umowę z firmą ubezpieczeniową InterRisk S.A. Składka na ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2014/2015 wynosi 30,40 zł. Wpłat należy dokonywać w gabinecie wicedyrektora do 15.10.2014 r.